Penny Dreadful Yolculuğuna Devam Ediyor

574

Penny Dreadful‘un amansız bir övücüsü olarak sevinçten havalara uçtuğum bir haberle karşınızdayım. Showtime’ın muhteşem fantastik/drama işi, Penny Dreadful: City of Angels ismiyle ekranlara geri dönüyor.

Penny Dreadful Yeni Dizisi Geliyor

Belki bu haber bir kaçınızın merak etmesine bir göz atmasına sebep olur. O yüzden diziden kısaca bahsetmek istiyorum. Dizi İngiltere’de Viktoryen devrinde geçiyor. Şunu söylemem lazım böyle iddialı, estetik ve ilgi çekici bir dönemi daha iyi yansıtan iş az gördüm ben. Buna Guy Ritchie‘nin, Sherlock Holmes‘u de dahil. O dönemde insanların giyim zevkinden tiyatro da izlemeyi tercih ettiği oyunlara kadar çokça fikir sahibi olmanızı sağlıyor döneme benim gibi ilgi duyan insanlardansanız. Atmosferi bu kadar güçlü bir dizinin karakterleri ucuz olsa çok yazık olurdu. Neyse ki son zamanların en güçlü karakter dramalarından birini izliyoruz. Viktoryen döneminin Victor Frankenstein, Dorian Gray gibi birçok edebiyat karakterini bol bol izliyoruz dizide. Dizi için yaratılmış karakterler de bahsettiğim tiplerin asla gölgesinde kalmıyor. Dizi hakkında konuşulacak, övülmesi gereken pek çok şey var. Doğrusunu söylemek gerekirse kalanını diziyi dolu dolu öveceğim başka yazıya saklamak istiyorum. Yine de Viktoryen dönemi kahramanları, korku ve macera anlayışı, hem diyalogta hem kurguda şıklık ilginizi çekiyorsa Penny Dreadful’a mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.

- Reklamlar -

Penny Dreadful Yeni Dizisinin Konusu

Çıkan haberlere göre dizi 1938 yılında isminden de anlaşılacağı üzere Los Angeles şehrinde giriş yapıyor hikayeye. Dönemin ve mekanın Meksikalı-Amerikalı folklöründen ve sosyal gerginliğinden beslenileceğini biliyoruz. Dizinin yeni tehdit öğesinin Santa Muerte ve müttefikleri olacağını da öğrendik. Ancak kadro hakkında bir şey öğrenemedik malesef.

Tertemiz oyunculuk performanslarıyla dolu dizide Eva Green, Timothy Dalton, Josh Hartnett, Rory Kinnear, Billie Piper ve mükemmel kadrosundan başka isimleri görüp görmeyeceğimiz belli değil henüz. Dizinin inşa ettiği karakterleri düşününce aynı kadro devam etmezse yazık olur diyebilirim açıkçası.

Penny Dreadful: City of Angels dizisinin yapımı 2019 yılı içinde başlayacak. Ben derim ki izlemediyseniz ikinci bir habere kadar koşa koşa gidin izleyin, izleyenler kadar coşun bu habere. İzlediyseniz de… Tekrar izleyin. Çok iyi dizi.

Önceki İçerikOtelde Geçen Komedi Filmleri
Sonraki İçerikBreaking Bad Dizisinin Devam Filmi Geliyor