Snowpiercer / Kar Küreyici

1
3712

Snowpiercer-posterVİZYON TARİHİ: 1 Ağustos 2013 (Güney Kore)

TÜR: Bilim-Kurgu, Aksiyon, Gerilim

SÜRE: 126 dk

YÖNETMEN: Joon-ho Bong

SENARYO: Joon-ho Bong

OYUNCULAR: Chris Evans, Kang-ho Song, Ed Harris, John Hurt, Tilda Swinton, Jamie Bell, Alison Pill

ÜLKE: Güney Kore | Çek Cumhuriyeti | ABD | Fransa


Gelecekte dünyanın iklimini değiştirmek için yapılan bir çalışma başarısızlığa uğrar ve bütün dünyayı buzlarla kaplar. İklimin böyle değişmesi dünyadaki bütün hayatı neredeyse bitirir ama neyse ki Bay Wilford’ın inşa ettiği Snowpiercer, dünyanın etrafında dolaşan bir tren, küçük bir grup insanı kurtarır.

Tabi ki her yerde olduğu gibi bu trende de sınıf farkı var. Ne kadar “şanslı” iseniz trenin önüne o kadar yakın oluyorsunuz ve trenin en arkasında en kötü koşullarda yaşayan, bastırılan insanlar bulunuyor.

Snowpiercer

Filmde yansıtılan yaşam tarzını bazen biraz rahatsız edici unsurlar olmasıyla beraber beğendim. Garip ama ilginç yeni bir dünya iyi bir şekilde yansıtılmış. Genel olarak iyi kurgulanmış bir film olduğunu düşünüyorum. Chris Evans (Captain America), Allison Pill (The Newsroom) gibi tanıdık yüzlerle beraber John Hurt ve Ed Harris gibi efsaneler de filmde rol alıyor, kadro iyi kısacası.

Filmde her şey birleşince post-apokaliptik havayı hissettirmiş. Zamanınıza değer bir film olduğunu düşünüyorum. Sonunun da çoğu filmden daha iyi olduğunu söylemeliyim. İyi seyirler.

Fragman

Snowpiercer / Kar Küreyici Filminin Fotoğrafları

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir