Snowpiercer / Kar Küreyici (2013) Film İncelemesi

4844

Gelecekte dünyanın iklimini değiştirmek için yapılan bir çalışma başarısızlığa uğrar ve bütün dünyayı buzlarla kaplar. İklimin böyle değişmesi dünyadaki bütün hayatı neredeyse bitirir ama neyse ki Bay Wilford’ın inşa ettiği Snowpiercer, dünyanın etrafında dolaşan bir tren, küçük bir grup insanı kurtarır.

Snowpiercer / Kar Küreyici (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Tabi ki her yerde olduğu gibi bu trende de sınıf farkı var. Ne kadar “şanslı” iseniz trenin önüne o kadar yakın oluyorsunuz ve trenin en arkasında en kötü koşullarda yaşayan, bastırılan insanlar bulunuyor.

Filmde yansıtılan yaşam tarzını bazen biraz rahatsız edici unsurlar olmasıyla beraber beğendim. Garip ama ilginç yeni bir dünya iyi bir şekilde yansıtılmış. Genel olarak iyi kurgulanmış bir film olduğunu düşünüyorum. Chris Evans (Captain America), Allison Pill (The Newsroom) gibi tanıdık yüzlerle beraber John Hurt ve Ed Harris gibi efsaneler de filmde rol alıyor, kadro iyi kısacası.

Filmde her şey birleşince post-apokaliptik havayı hissettirmiş. Zamanınıza değer bir film olduğunu düşünüyorum. Sonunun da çoğu filmden daha iyi olduğunu söylemeliyim. İyi seyirler.

Snowpiercer / Kar Küreyici Fragmanı

Snowpiercer / Kar Küreyici (2013) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 7
Senaryo - 7

6.8

İdare eder

Kaptan Amerika rolüyle tanıdığımız Chris Evans'ın da başrollerinde oynadığı Snowpiercer / Kar Küreyici filmi ile iki kelam da ben edeyim istedim.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikEjder Yuvası Filminden Karakter Afişleri Geldi
Sonraki İçerikMr. Holmes Fragmanı Yayınlandı