Star Trek 50. yıl Özel Pulları Amerikan Posta Ofisi’nde

1118

Star Trek sevgisiyle büyüyen bir nesil olarak ne kadar şanslı olduğumuz söylemeye gerek yok sanırım değil mi? Belki yaşımı ortaya çıkarmış olabilir ancak; Bunun pek sorun olmadığını ve yaşımla mutlu olduğu da belirterek bu güzel haberin detaylarına devam ediyorum.

Farkındayım yine bir “Keşke benim de olsa” içeriği gibi görünüyor ama yakın zamanda Amerika’ya gidecek olan bir yakınınıza alması için ricada bulunabilirsiniz diye düşünüyorum.

- Reklamlar -

1966-1969 yılları arasında (Hayır o yıllar arasında doğmuş birisi değilim! O kadar da değil!) NBC’de bir televizyon dizisi olarak hayatımıza giren Star Trek için Amerikan Posta Ofisi 50. yıla özel ve koleksiyoncuların hoşuna gidecek bir adım atarak ikonik pulları satışa çıkarmış.

Bu pullar arasında şimdilik fenomen olmuş 4 ikonu Vulcan Selamı (Live Long, and prosper), Yıldız Filosu Amblemi, Transformasyon ve Atılgan (Enterprise) yer almaktadır. İlk iki parçayı yukarıda görebileceğiniz gibi diğer ikiliyi de aşağıda bulabilirsiniz.

Star Trek 50. yıl özel pulları

Star Trek 50. yıl özel pulları Amerikan Posta Ofisi'nde

3 sezon boyunca yayınlanan efsane dizi dönemin popüler kültürünün bir parçası olduktan sonra 60’lardan çıkıp günümüze kadar uzanan bir idol haline gelmiştir. Ardından Paramount tarafından 50. yıla özel bir bölüm olan Star Trek Beyond ile 8 Temmuz 2016’da karşımıza gelmeye hazırlanmaktadır.

Justin Lin’in yönetmenliğini yaptığı Simon Pegg, Doug Jung, Roberto Orci, John D. Payne ve Patrick McKay tarafından senaryosu oluşturulan filmin başrollerinde Simon Pegg (Scotty), Chris Pine (Kaptan Kirk), Idris Elba (Krall), Zoe Saldana (Uhura), Sofia Boutella (Jaylah), Zachary Quinto (Mr. Spock), Karl Urban (Bones) ve Anton Yelchin (Chekov) yer almaktadır.

Ayrıca NASA’nın 2015 yılı içerisinde attığı önemli adımlardan Pluto ve New Horizons olayları da bu önemli koleksiyonun bir parçası olabilir.

Star Trek 50. yıl Özel Pulları Amerikan Posta Ofisi'nde

Amerikan Posta Ofisi’nin diğer parçaları için buraya tıklayabilirsiniz.

Önceki İçerikZootopia İkinci Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikChristian Black Yeni Yıl Dileklerini Fragmanı ile Paylaştı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)