Steve Carell Minecraft Filmine Gözünü Dikmiş

512

Steve Carell, 2019 yılında vizyonda olması beklenen Minecraft filmine gözünü dikmiş. Mojang ve Warner Bros. konu üzerinde çalışmalarını devam ettiriyormuş.

Steve Carell Minecraft Filmine Gözünü Dikmiş

- Reklamlar -

Steve Carell Gözünü Minecraft’a Dikti

24 Mart 2019 tarihinde vizyondaki yerini alacak olan Minecraft filmi projesinde sesiyle yer almak isteyen ünlü oyuncu bakalım amacına ulaşabilecek mi?

Variety‘nin haberine göre ünlü oyuncu Warner Bros. ve Mojang’ı sıkıştırmaya başlamış bile. It’s Always Sunny in Philadelphia‘nın yaratıcısı, yazarı ve yıldızı Rob McElhenney, Minecraft filminin yönetmeni olacak. Roy Lee (The LEGO Movie) ve Jill Messick (Mean Girls) ise filmin yapımcıları arasında yer alacak.

Steve Carell için uzak bir durum değil bu bildiğiniz gibi. Daha önce Universal Pictures ve Ullumination Entertainment yapımı olan Despicable Me (Çılgın Hırsız) serisinde Gru’yu seslendiriyordu. Live-Action’da ise kendisine Oscar adaylığı getiren Foxcatcher filminde rol almıştı. Ünlü oyuncuyu Adam McKay’ın Oscar adaylığı bulunan The Big Short ve Woody Allen‘ın Cafe Society filminde izlemiştik.

Minecraft, küplerle çeşitli tasarımlar yapmanızı sağlayan ve amaçlayan 3 boyutlu oyundur. Oyunun ilk sürümleri Markus “Notch” Persson tarafından geliştirilmiştir. Notch’un kurduğu Mojang şirketi çatısı altında geliştirilmektedir. Minecraft, Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak üretilmiş ve kullanıcılarına sunulmuştur.

Minecraft ile birlikte Mojang şirketi daha sonra 2,5 milyar dolara Microsoft‘a satılmıştır.

Önceki İçerikJames Franco ve Bryan Cranston’lı Why Him’den Sansürsüz Fragman
Sonraki İçerikBeauty and the Beast Fragmanı Fifty Shades Darker’ın Rekorunu Kırdı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)