Street Fighter Gerçek Hayata Uyarlanırsa

639

Street Fighter denildiğinde aklına oyun konsolundan önce atari salonları gelenleri bir adım öne alalım. Onlar çok değerliler çünkü…Dur ben de en ön saftaki yerimi alayım. Bir saniye…Hah tamam…

Çünkü bu efsanevi oyunun zirve yaptığı yıllarda çocuk olmak paha biçilemez bir olay. Öyle herkese nasip olmaz ve evinde oyun konsolundan rahat rahat oynamaya benzemez bu anlattıklarım. Okul harçlığını harcamayıp atari salonlarında soluğu alıp aç karnına eve yürüyen bir nesiliz biz. Neyse efendim kendimizi bu kadar övdüğümüz yeter. İçeriğin konusuna geri dönelim.

- Reklamlar -

RackaRacka isimli ünlü Youtuber özel efektler kullanarak yaptığı videolarla adından sıkça söz ettiren bir kişilik. Kanalındaki diğer videoları izleyerek kendisiyle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Ekip bu kez Street Fighter‘ı canlandırmış ve anlaşılan epey de eğlenmişler.

1987 yılından itibaren toplamda 28 adet oyun çıkaran Capcom‘u da yad etmeden geçmeyelim değil mi? Takashi Nishiyama ve Hiroshi Matsumoto tarafından tasarlanan ve çok geniş kitlelere ulaşan bu oyunun bir oyun olmaktan çok artık hafızalarımıza yerleşmiş çok güzel anılar olduğu gerçeği de yüzümüzü güldüren şeylerden bir tanesi. Şimdiye kadar çıkardıkları sürümlerde toplamda 68 karaktere yer veren Capcom‘un karakterlerinden bir tanesinin ismi de HAKAN!

Lafı da fazla uzatmadan RackaRacka ekibinin yaptığı bu eğlenceli parodi ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

Street Fighter Gerçek Hayata Uyarlanırsa

Önceki İçerikDC Sinematik Evreni Retrospektifi Geldi
Sonraki İçerik2084 – Distopik ve Eğlenceli Bir Kısa Film
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)