Takım Mahalle Aşkına Filmi Geliyor

1177

Hepimiz semt çocuğuyuz birader” diyerek başlıyorum yazmaya! 4 tane taş ile oluşturulan sahalar ve bulabildiğin kadar kişi ile oluşturulan takımlar ne yazık ki mazide kaldı. “Toplayın olm adamlarınızı! (İşaret parmağını sallayarak)” diyerek bir hırs ile oynanan mahalle takımları çook eski hikayelerde yaşıyor artık. Topun sahibi olanın maçın genel kaderini tayin ettiği ve o ne derse onun olduğu zamanlara dönmeyi kim istemez ki şimdi

Tam da böyle şeyleri düşünürken Takım Mahalle Aşkına filmi çıkageldi! Detayları aşağıda paylaşıyoruz;

- Reklamlar -

Takım Mahalle Aşkına Filminin Konusu; İstanbul’un plazalar tarafından kuşatılmış bir mahallesinin göbeğinde bir halı saha… Yüklü miktarda borcu olmasına rağmen sahalarını inşaat şirketine satmak istemeyen Soyugüzel ailesinin çocukları Turgay ve eski futbolcu ağabeyi Tufan içinde bulundukları kötü durumdan kurtulmanın çözümünü büyük ödüllü bir sokak futbolu turnuvasına katılmakta bulur. Kazanması çok zor bu turnuvada başarılı olmaları için ihtiyaçları olan ise sağlam bir takımdır. Turgay ve Tufan’ın yardımlarına babaları Rıza’nın seneler içinde keşfettiği yetenekli futbolcuları kaydettiği kara kaplı defter yetişir ve başında antrenör olarak Tufan’ın bulunacağı takım kurulmaya başlanır:

Mahallenin en iyi futbolcusu genç Turgay, Diyarbakırlı Memo, Klarnetçi Selim, özel bir üniversitede okuyan Kerem, din kitapları satarak hayatını kazanan Mümin, kardeşini iç savaş yaşanan memleketinden kaçırmaya çalışan Afrikalı Puma ve Turgay’ı kendisine aşık edecek olan spor akademisi öğrencisi Gülgün… Ve tüm takımı kendi çocukları gibi kucaklayan anneleri Nesrin… Hızla değişen Dünya’nın, daha da hızla değişen Türkiye’sinde, “Takım: Mahalle Aşkına”, birbirinden farklı bir grup insanın, farklılıklarını bir yana bırakıp, asil bir amaç uğruna birleşmelerini konu alan ilham verici bir başarı öyküsü…

Emre Şahin’in yönettiği ve İnan Temelkuran’la birlikte senaryosunu yazdığı Takım Mahalle Aşkına filmi 23 Ekim 2015‘te vizyona girecek.

Takım Mahalle Aşkına Filmininin Fragmanı

Önceki İçerikThe Big Short Filminin Afişi Yayınlandı
Sonraki İçerik77 Dolara Jurassic World Filmi Çekilir mi?
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)