Fracture / Cinayet Gecesi (2007) Film İncelemesi

2427

Zeki bir matematikçi (Ted Crawford) ve davalarının %97’sinden başarıyla ayrılan bir avukat (Willy Beachum), olay bu zeki adamın hazırladığı müthiş strateji ile karısını öldürmesiyle başlamaktadır.

Fracture / Cinayet Gecesi (2007) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Geçmişi başarılarla dolu avukatımız Willy Beachum, Wooton’ın (Ünlü Avukatlık Bürosu) dikkatini çekmiştir bir kere…Fakat Wooton’a alınması için önünde gizemi henüz çözülememiş bir cinayet vardır ve Beechum elinden geleni yapacaktır. Fakat Ted Crawford’ın (Anthony Hopkins) nakış gibi işlediği cinayet, Beechum’ın daha önce karşılaşmadığı kadar garip bir şekle gelecektir.

Ted Crawford mahkeme kendisine atanan avukatı kabul etmeyip ne kadar zeki bir adam olduğunu kendini savunarak herkese gösterecektir.

Mimikleriyle bana sıkça “ya bu adam var ya bu adam, bu tarz filmlerin adamı” dedirten Anthony Hopkins, filmin sonuna kadar ekrana kitlenmeme sebep olmuştur.

Ayrıca Gone Girl‘deki müthiş performansıyla bizi kendine hayran bırakan Rosamund Pike da filme ayrı bir hava katmış.

Bir çok sahnesinde “haydaaa!” dedirtecek kadar akıllıca örülmüş bir kurguya sahip olan bu film izleyeni kesinlikle pişman etmeyecektir.

İyi seyirler.

Can Alıcı Replik

Telefonlara cevap vermiyorsun. +Bu da bir cevap değil mi aslında?

Fracture / Cinayet Gecesi Fragmanı

Fracture / Cinayet Gecesi (2007) Film İncelemesi

Müzik - 7
Görsellik - 7
Oyuncu Performansları - 8
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.4

Çok iyi

Fracture / Cinayet Gecesi, akıllıca hareket eden bir katilin, başarılı bir avukat ile olan savaşını heyecanlı bir şekilde anlatmaktadır.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikThe Da Vinci Code / Da Vinci Şifresi (2006) Film İncelemesi
Sonraki İçerikThe Book Thief / Kitap Hırsızı (2013) Film İncelemesi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)