The Lego Movie / Lego Filmi (2014) Film İncelemesi

2426

‘’Lego’dan film mi olur yea’’

OLMUŞ.

- Reklamlar -

Bilmeyen ya da oynamayan kalmamıştır ama; LEGO, Danimarka merkezli bir şirket tarafından 1949’dan beri üretilen ve yüzyılın oyuncağı da seçilmiş bir oyuncak çeşididir. Üzerlerindeki girinti ve çıkıntılar sayesinde birbirine kolayca kenetlenebilen, çeşitli renklerdeki yapı parçalarından oluşur. Buraya kadar her şey normal, alınır oynanır, sorun yok. Fakat, biliyorsunuz Lego’dan film yaptılar.

İlk başta über bir önyargıyla, daha gösterime girmeden izlememeye karar verdiğim filmi; İzledim ve çok beğendim arkadaşlar.

The Lego Movie / Lego Filmi (2014) Film İncelemesi

İyiyi ve kötüyü ilk sahnelerde belirgin olarak ayıran film, bir şekilde ‘’sisteme köle olma, sorgula’’ mesajı veriyor. Ana karakterimiz Emmet, kurallara uyan, sosyal hayatta başarısız ama bunun farkında olmayan, hayatından memnun bir arkadaş. Bir iş çıkışı, gördüğü etkileyici bir kadının peşinden gider ve gelişen olaylar neticesinden kendisinin ‘’kehanete göre beklenen özel kişi’’ olduğunu öğrenir. Biraz ‘’beyaz tavşanı takip et’’ mevzusunu hatırlatan bu olay sonrası macera başlıyor.

Film temposunu hiç düşürmüyor, yan karakterler, göndermeler ve esprilerle sonuna kadar kendini izletiyor. Bir kere filmde BATMAN var, Superman, Gandalf, Dumbledor, Wonder Woman ve diğer tanıdık karakterlerin oluşu oldukça eğlenceli. Filmin hızlı geçen sahnelerinden mütevellit mümkünse 3D izlemekten sakının. Bir de  filmin tempolu şarkısı “Everything is Awesome” ağzınıza takılıp kalabilir, dikkat!

Film bittiğinde, koşup Lego alma istediği ile yanıp tutuşabilirsiniz.

İyi seyirler.

The Lego Movie / Lego Filmi Fragmanı

The Lego Movie / Lego Filmi (2014) Film İncelemesi

Müzik - 6
Görsellik - 8
Oyuncu Performansları - 7
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

7.2

Çok iyi

The Lego Movie / Lego Filmi, Film bittiğinde, koşup Lego alma istediği ile sizi yanıp tutuşabilecek harika filmlerden biridir.

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikBlackhat / Hacker Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikKüçük Prens Fragmanı Yayınlandı
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)