Thief Oyunu Sonunda Film Oluyor

730

Thief oyunu ile büyüyenler aramızdadır değil mi? 1998 yapımı olan ilk oyunu oynayabilmek için Windows 98 işletim sistemli bilgisayarımızın kapasitesini sonuna kadar yorduğumuz o yıllara geri dönelim! Çok zorlanan bilgisayarın çıkardığı seslerden “Aha birazdan yanacak makina!” diye içimizden az geçirmemişizdir.

Thief Oyunu Film Oluyor

- Reklamlar -

Neyse nostalji kuşağını bir kenara bırakalım… Los Angeles merkezli bir şirket olan Straight Up FilmsSquare Enix‘in oyunu olan Thief’i film haline getirmek için kolları sıvamış. Senaristleri de belirlemiş: Adam Mason ve Simon Boyes (Misconduct, Not Safe for Work) Straight Up Films’in Yapım Müdürü Sandra Condito’nun liderliğinde yapılacak filmin Yönetici Yapımcıları Square Enix ve Source Rock’tan Khalid Jones ve Straight Up Patronu Marisa Polvino yer alacak. Kate Cohen, Roy Lee ve Adrian Askarieh ise yapımcılıklarını yapacak.

Thief Oyunu Sonunda Film Oluyor!

18 yıllık tarihine 2014 yılında gelen 4. oyun ile yepyeni bir hale getiren Thief, sevenleri tarafından ayrı bir yerde olan nadir oyunlardan bir tanesidir.

Oyun dünyasının Assassin’s Creed ile zirveye çıkan bu filmleştirme projeleri meraklı gözlerle bekleyenleri hayal kırıklığına uğramaması gereken ve tam anlamıyla incecik bir ipin üzerinde hayatlarına devam ediyor. Özellikle Warcraft filminde bu tehlike ile kendimizi pek rahat hissetmediğimiz şu günlerde Thief oyunu ile gelen bu haber “Acaba?” sorularını da devamında getirdi.

Yaklaşık bir yıl önce konuşulan bu konunun artık resmi olarak duyurulması da sevenlerinin hoşuna gideceğe benziyor.

Önceki İçerikJohn Wick 2 Çekimleri İçin Keanu Reeves Antrenmanda
Sonraki İçerikSony 3 Filminin Vizyon Tarihini Değiştirdi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)