Tomb Raider Yönetmeni Gerçek Bir Film Olmasını İstiyor

805

Tomb Raider filmi için geçen sene çalışmalara başladığını duyuran yönetmen Roar Uthaug; Lara Croft’un 13 yıldır yapılmamış bir devam filminin çok daha gerçekçi bir hikaye ile tekrar çekmek istediğini söylemişti. Farklı bir kurgudan çok klasikleşmiş ve oyuna bağlı bir hikaye ile bu filmi yapmak isteyen Uthaug, Lara Croft ile daha çok alakalı bir film olması için elinden gelen her şeyi yapmak istediğini IGN‘ye verdiği röportajda dile getirdi.

Tomb Raider Yönetmeni Gerçek Bir Film Olmasını İstiyor

- Reklamlar -

Norveçli yönetmen Roar Uthaug, “Lara Croft’un daha çok insan gibi olması gerektiğini düşünüyor ve istiyorum. Hikayeyi beyaz perdeye aktarırken de en büyük isteğim bu. Norveçli içgüdülerim bunun böyle olması gerektiğini söylüyor.” demiş.

Tomb Raider Filminin Konusu Ne Olacak?

Yeni filmin Lara Croft’un çok daha genç ve maceracı bir yapıya sahip olduğu yılları baz alacağını söyleyen Roar Uthaug; Angelina Jolie ile yapılan ilk iki filmin oyundan biraz ileride olduğu ve oyun ile çok daha fazla ilgili olması gerektiğini ifade etmiş. Bu seferki hikayenin maceracı yapısını daha ön plana çıkartıldığı bir Lara Croft ile karşılaşacağımız daha heyecanlı bir film olacağını ifade etmiş. En az Indiana Jones kadar maceracı olduğuna inandığı Lara’nın bu yönü devam filminde daha belirgin hale getirilecekmiş.

Hikayenin beyaz perde uyarlaması Snow White and the Huntsman (2012), Divergent (2014), Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) ve Killing Season (2013) filmlerinin de senaryosunu uyarlayan Evan Daugherty’e emanet edilmiş durumda.

Tomb Raider filmi 2017 yılında bizlerle olacak.

Önceki İçerikGenç Piyanist ve Ünlü Besteci John Williams’a Saygı Duruşu
Sonraki İçerikLeblebi Tozu Filminden Fragman Geldi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)