Lara Croft Rolü Daisy Ridley’nin Olabilir

902

Lara Croft yeni Tomb Raider filmi ile gelmeye hazırlanırken; Angelina Jolie’nin bu rolü oynamayacağı ve başka bir ismin bu efsanevi karakteri canlandıracağını söylemiştik. Deadline‘nın haberine göre 23 yaşındaki genç oyuncu Daisy Ridley bu rol için ön plana çıkan isim olmuş.

Lara Croft Rolü Daisy Ridley'nin Olabilir

- Reklamlar -

Son olarak Star Wars: The Force Awakens filmindeki Rey rolüyle gördüğümüz bu güzel oyuncu; Roar Uthaug‘un yönetmenliğini yapacağı ve 2017 yılında vizyona girmesi beklenen Tomb Raider‘ın devam filminde Lara Croft‘u canlandırması bekleniyormuş.

Yapımcılardan Lara Croft açıklaması

Warner Bros. ve MGM’in ortak yapımı olacan Tomb Raider filmi ile ilgili bu gelişme için “Bu tip konuşmalar yer almış olsa da, bu hala çok erken olduğunu ve henüz hiçbir resmi görüşmeler ya da teklif edilmediğini söylemek gerekiyor. Yapımcılarımız kapalı kapılar ardında bu konuyu nihayete erdirmeye çalışıyorlar” açıklaması gelmiş.

Önceki filmi izleyenler için Lara Croft = Angelina Jolie demek olsa da ilerleyen zamanlarda böyle oyuncu değişikliklerine şahit olmak iyi oluyor. Umarız içimize sinen bir film olur da izlemelere doyamayız!

Yeni filmde Lara Croft‘un çok daha genç ve maceracı bir yapıya sahip olduğu yılları baz alacağını söyleyen Roar Uthaug; Angelina Jolie ile yapılan ilk iki filmin oyundan biraz ileride olduğu ve oyun ile çok daha fazla ilgili olması gerektiğini ifade etmiş. Bu seferki hikayenin maceracı yapısı daha ön plana çıkarılacakmış. Lara Croft‘un daha fazla mecera peşinde koşacağını da ifade etmiş. En az Indiana Jones kadar maceracı olduğuna inandığı Lara’nın bu yönü devam filminde daha belirgin hale getirilecekmiş.

Hikayenin beyaz perde uyarlaması; Snow White and the Huntsman (2012), Divergent (2014), Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) ve Killing Season (2013) filmlerinin de senaryosunu uyarlayan Evan Daugherty’e emanet edilmiş durumda.

Tomb Raider filmi 2017 yılında bizlerle olacak.

Önceki İçerikBrie Larson Free Fire Filminde Rol Alacak
Sonraki İçerikCivil War Fragmanı ve Nihayet Spider-Man
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)