Uluslararası KısaKes Film Festivali Kazananları Belli Oldu

0
948

Uluslararası KısaKes Film Festivali 2015 kazananları belli oldu. Animasyon, Drama, Belgesel, Jüri Özel, KısaKes Ekip Özel ve SinemaTürk Özel İzleyici ödüllerinin sahiplerini bulduğu KısaKes Film Festivali’nin kazanan filmleri;

Drama Dalında En İyi Kısa Film

Shades - Kısa Film

Shades kısa filminin konusu; Yaşlı bir adam olan Jacob, her gün bir rakibini satranç oynamak için bekler. Enrique’le tanışır. Bir çok ortak noktalarının olduklarını fark ederler ve iki tarafın hikayelerinin maskesini düşürürler. Ama zaman geçtikçe de, ne kadar bağlantılı olduklarını fark ederler.

Animasyon Dalında En İyi Kısa Film

oxygen - Kısa Film

Oxygen kısa filminin konusu, Dünya giderek bir çöle dönüşüyor ve hava kirliliği nedeniyle nefes almak zorlaşıyor. Oksijen, kahramanımızın oksijen şişeleri ve laboratuvarında yetiştirmeye çalıştığı bitkiler ile hayatta kalma mücadelesini konu alıyor.

Belgesel Dalında En İyi Kısa Film

right to water - Kısa Film

Right to Water belgeselinin konusu, Bir kadının yerel şehir şirketinin su sağlama borusundan içme suyu biriktirme çabası. Bir çok yöntemden sonra sonunda başarıya ulaşıyor.

Jüri Özel Ödülü

Bir Maç Günlüğü - Kısa Film

Bir Maç Günlüğü, Türkiye için çok önemli maçlardan biri olan Türkiye – Hollanda futbol maçını seyreden kahvedeki bir grup insanın maç sırasında tarihsel bir olay gerçekleşir.

KısaKes Ekip Özel Ödülü

honey honey - Kısa Film

Yeme bozuklukları ve sonuçlarını konu alan Honey Honey KısaKes Ekip Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

SinemaTürk Özel İzleyici Ödülü

Bir Maç Günlüğü - Kısa Film

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz