KısaKes Lisevizyon Sinemanın Yıldızlarıyla Renkleniyor

1270

KısaKes Film Festivali’nin liselilerarası ayağı Lisevizyon için bu yıl yine sinema profesyonelleri jüri koltuğunda buluştu.

KısaKes Lisevizyon Sinemanın Yıldızlarıyla Renkleniyor

- Reklamlar -

2010 yılından bu yana gençlerin işaretledikleri şıklar yerine hayal güçlerini yarıştıran KısaKes Lisevizyon’un bu yıl jüri koltuğunda; Yönetmen Serdar Akar, oyuncu Şebnem Bozoklu ve Aras Bulut İynemli, oyuncu – tarihçi ve şair Pelin Batu, sinema eleştirmeni K erem Akça ve Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Bölümü Başkanı Prof. Dr. Savaş Arslan yer alıyor.

KısaKes Lisevizyon Yarışması Detayları

Türkiye’de lise okuyan alan tüm öğrencilerin 10 dakikalık kısa filmleri ile katılabildikleri yarışma kazananları Bahçeşehir Üniversitesi’nden lisans eğitimi bursu kazanıyor.

15 Ocak 2016 tarihine kadar KısaKes websitesinden başvuruları kabul edecek olan yarışma, 30 Ocak tarihinde gerçekleştireceği görkemli ödül töreni ile son bulacak.

Geçtiğimiz yıllarda jüri kadrosunda Selçuk Yöntem, Zerrin Tekindor, Yüksel Aksu, Beren Saat, Onur Ünlü, Demet Evgar, Mustafa Altıoklar, Gonca Vuslateri, Sarp Levendoğlu, Mehmet Turgut, Demet Evgar, Özge Özpirinçci, Ahmet Mümtaz Taylan gibi değerli isimlerin yer aldığı festivale 2000’i aşkın kısa film film katıldı.

KısaKes Lisevizyon Kısa Film Festivali Afişi

KısaKes Lisevizyon Sinemanın Yıldızlarıyla Renkleniyor

Önceki İçerikBuz Devri 5 Filminden Yeni Fragman Geldi
Sonraki İçerik17-18 Aralık’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)