11 Mart’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1024

11 Mart haftası da geldi. Nerede kalmıştık hakikaten? Heh vizyon! Bayağı bir film var bu hafta yerlere göklere sığdıramayacağımız ve yerin dibine sokacağımız. Bu hafta vizyona giren film sayısı tam altı (6). Bunlardan hangisi tam ağzımıza layıkmış en son bakacağız ama öncelikle birer ufak özetle tüm filmlere göz atalım. Haftasonunuz güzel geçsin diye daha neler yapacağız, neler.. Haydi buyurun:

  1. Uyumsuz Serisi: Yandaş
  2. Kolpaçino 3
  3. Annemin Yarası
  4. Roma’da Aşk Başkadır
  5. Hasret
  6. Naciye

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Kolpaçino

Kolpaçino ile başlayalım. Çok büyük ümitlerle beklenen ama bekleneni hiçbir zaman vermemiş olan ve veremeyeceğine emin olduğum film. Bu yüzden beni taşlamak isteyenler falan da olabilir ama istemiyorum! Yönetmenliğini ve senaristliğini Şafak Sezer‘in üstlendiği, başrollerinde Şafak Sezer, Erkan Petekkaya, Aydemir Akbaş, Ebubekir Öztürk, Volkan Başaran, Serkan Şengül, Ali Çatalbaş, Burak Öncü‘nün yer aldığı film bir devam filmi. Asla haftanın filmi değil.

- Reklamlar -

Annemin Yarası

Annemin Yarası, çekimleri Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan ve Türkiye’de yapılan ‘ Annemin Yarası’ başrollerini Ozan Güven, Meryem Uzerli, Belçim Bilgin, Okan Yalabık ve Bora Akkaş’ın paylaştığı Bosnalı Salih’in anne ve babasını arayış hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan oturuyor. Dram türündeki filmleri sevenler için iyi bir deneyim olabilir ancak bizim bu haftaki favori filmimiz başka.

Naciye

Naciye, başrollerinde Derya Alabora ve Esin Harvey’in rol aldığı filmin yönetmeni Lütfü Emre Çiçek. Gerilim, dram ve korku tarzlarının tamamını bir arada bulunduruyor. Aile ilişkileri ve arkadaşlıkları da barındıran filmde Naciye, kendi evi olduğunu düşündüğü bir eve ve o evde yaşayan genç çifte dadanır. Adada olan bu ev Naciye için bir sığınak ve en önemli olan ise kendi evi olmasıdır.

Roma’da Aşk Başkadır

Roma’da Aşk Başkadır, Başrolde Sex and The City’nin güzel yıldızı Sarah Jessica Parker ve Raoul Bova’nın yer aldığı romantik komedide yönetmen koltuğunda Ella Lemhagen oturuyor. New York’lu bekar anne Maggie, sorunlu kızı Summer’la baş başa vakit geçirmek için İtalya tatiline çıkmaya karar verir. Gençlik yıllarını geçirdiği Toskana’ya vardıklarında ilk aşkı Luca’yla karşılaşan Maggie, Luca’nın evli olmadığını öğrenince heyecanlanır. Luca’nın annesi Carmen, Roma’daki sevgilisiyle gizlice evlenme planları yaparken, bu tatile zorunlu olarak gelen Summer ise bir an önce New York’a dönmek istemektedir. İkisi işbirliği yaparak gizlice Roma’ya kaçarlar. Maggie ve Luca da onları aramak üzere Roma’ya doğru yollara düşer..

Uyumsuz: Yandaş

Gişe rekorları kıran Uyumsuz serisinin üçüncü filmi Yandaş, iki bölümde karşımıza geçecek. İlk filmde sistemi alt üst eden bilgileri ortaya çıkardıktan sonra Tris ve Dört’ün, Şikago’yu çevreleyen duvarların dışına kaçması gerekmekte, hayatlarında ilk defa bildikleri tek şehri ve sevdiklerini bırakmak zorundadırlar. Yönetmenliğini Robert Schwentke‘nin üstlendiği filmin başrollerinde Shailene Woodley, Theo James, Zoë Kravitz, Naomi Watts, Miles Teller, Ansel Elgort yer alıyor. İlk filmleri izlediyseniz ve sevdiyseniz, devam filmlerini de sevebilirsiniz.

Hasret

11 Mart haftasında vizyona giren Hasret, haftanın filmi olmaya hak kazanan yapım. Belgesel türündeki film, Türk ve Alman yapımı. Yönetmenliğini ve senaristliğini Ben Hopkins‘in üstlendiği Alman menşei yapımda İsa Çelik, Serhat Murat Saymadı, Bilge Güler ve yönetmen Ben Hopkins oyuncu olarak yer alıyor.

Almanyalı küçük bir film ekibi, kendi ülkelerindeki yerel bir kanal için İstanbul’a diar bir film çekmek amacıyla gelir. İstanbul’a ayak bastıkları andan itibaren çekim yapmaya başlarlar. Yaşayan şehirden geçmişin şehrine doğru bir yolculuğa çıkar ve İstanbul’un gizli saklı kalan gerçeklerini keşfeder. Eski mahallelerin yıkılması ve yenilenmesi, göçmen işçiler, hükümete karşı direniş, şehirde yaşayan çok çeşitli dinler ve topluluklar, İstanbul’un tuhaf derecede çekiciliği kendilerini büyüler.

Önceki İçerikCivil War Fragmanı ve Nihayet Spider-Man
Sonraki İçerikHarry Styles da Christopher Nolan’ın Dunkirk Filminde Rol Alacak
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.