12 Şubat Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1012

12 Şubat geldi ve bir hafta sonu daha geldi çattı. Umarız mis gibi bir hafta olmuştur ve harika vizyon filmlerine hazırsınızdır. Çünkü biz anlatmaya hazırız. Bu hafta vizyona giren filmler mis mis. Hele ki biri var ki.. Ne zamandır bekle bekle bekle… İçimiz şişmişti. Totalde 7 (yedi) film beyaz perdedeki yerini aldı ki biri haftanın filmi olmayı ismini duyduğumuz anda hak etti. Hep birlikte bu hafta vizyona giren filmler hakkında birkaç fikir edinip haftanın filmini anlatalım. Haydi..

  1. Deadpool
  2. Danimarkalı Kız
  3. Aşkın Seçimi
  4. Sessiz Çığlık
  5. Dünyanın En Güzel Kokusu
  6. Hesapta Aşk
  7. Mel-Un

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Louder Than Bombs (Sessiz Çığlık)

Louder Than Bombs (Sessiz Çığlık), haftanın en iyi dramlarından biri. Hem havaya hem ruh halimize uygun bir yapım. Ünlü bir savaş fotoğrafçısı olan Isabelle Reed, zamansız bir trafik kazası sonucu hayatını kaybedeli 3 yıl olmuştur. Reed’in anısına düzenlenecek bir fotoğraf sergisinin açılışı yaklaşırken, Reed’in büyük oğlu Jonah, uzun zaman sonra babası Gene ve içine kapanık kardeşi Conrad’in yanına gelir. Olaylar gelişmeye başlar. Gabriel Byrne, Jesse Eisenberg, Isabelle Huppert, Devin Druid, Amy Ryan gibi oyuncuların yer aldığı yapımda yönetmenliği Joachim Trier üstleniyor.

- Reklamlar -

Mel-Un

Mel-Un, içine şeytan giren küçük bir kızın başına gelen paranormal olayların anlatıldığı film. Mustafa Kara ve İsmail Gürbüz’ün yönettiği filmin gerilim ve korku üzerine kurulduğunu söyleyelim. Ne kadar başarılı korku filmi yaptığımız biliniyor… İzlemek isterseniz siz buyurun…Ama biz almıyoruz.

Dünyanın En Güzel Kokusu

Dünyanın En Güzel Kokusu Rıza Kocaoğlu, Tuba Ünsal, Burak Altay, Açelya Akkoyun, Esra Ruşan gibi oyuncuların baş rolde bulunduğu bir romantik komedi. Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği “Dünyanın En Güzel Kokusu” filminin konusu; Hakan evlilik bağının ilişkileri tükettiğine inanan, sürekli partner değiştiren bir şarkı sözü yazarıdır. Derya ise Hakan’ın hem en yakın arkadaşı, hem de zor gün dostudur. Filmde ikilinin ilişkisi anlatılıyor.

Hesapta Aşk

Hesapta Aşk, hem romantik hem de macera içeren bir Türk yapımı. Ezgi, internetten tanışıp sevgilisi olan Mert ile buluşabilmek için İstanbul’a gitmeye karar verir ama annesi buna izin vermez. O da arkadaşı ile onun yazlıklarına gideceklerini söyler. Annesinin izin vermek için bir şartı vardır. Ergenlik çağındaki kardeşini de yanına almak. Filmin yönetmeni Gönenç Uyanık, baş roller ise Burak Tozkoparan, Meriç Aral, Neriman Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Kutay Kalabalık. 

The Choice (Aşkın Seçimi)

The Choice (Aşkın Seçimi), Nicholas Sparks’ın çok satan romanından uyarlanan filmin yönetmenliğini Ross Katz üstlenirken, baş rollerinde Alexandra Daddario, Benjamin Walker, Maggie Grace, Teresa Palmer, Tom Wilkinson yer alıyor. Tıp Fakültesi’nde öğrenci olan Gabby, yeni taşındığı sahil kenarındaki evinde yakışıklı komşusu Travis’le köpekleri vasıtasıyla tanışır. Travis ve Gabby’nin arasındaki komşuluk ilişkisi, Gabby’nin bir erkek arkadaşı olmasına rağmen zamanla büyük bir aşka dönüşmeye başlar.

Danimarkalı Kız

Danimarkalı Kız, ilk kez 2015 Venedik Film Festivali‘nde gösterildi. David Ebershoff’un aynı isimli kitabından uyarlanan Danimarkalı Kız, Lili Elbe ve Gerda Wegener’in gerçek yaşamlarından esinlenen çarpıcı bir aşk hikayesi. Yönetmeni Oscar ödüllü Tom Hooper olan film, Lili’nin bir transgender olarak çığır açan yolculuğunu ve Gerda ile olan evliliklerinin sıradışı öyküsünü anlatıyor. Filmin baş rollerinde Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Ben Whishaw, Sebastian Koch, Amber Heard ve Matthias Schoenaerts yer alıyor. Haftanın filmi olmasa da mutlaka izlenmesi gereken bir yapım.

Deadpool

Deadpool; Marvel‘ın İnfazcı 2 filminden sonra 18 yaş sınırı koyulan ilk filmi olma özelliğini taşıyor. Marvel Stüdyoları’nın yeni bir X-Men spin off’u olan projede yönetmenliği Tim Miller üstlenirken, senaryo Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisine ait. Filmde Deadpool karakterini canlandıran isimse Ryan Reynolds.

Deadpool  kostümünün alt katmanlarında yer alan kas  destekleri Ryan Reynold’un kendiliğinden kaslı olması nedeniyle kostümden çıkartılmış. Böyle enteresan bilgiyi nereden bulduk biz de bilmiyoruz. Deadpool karakteri, X Men Origins: Wolverine‘de karşımıza çıkan Deadpool’dan daha farklı bir yapıya sahip.

Doktorların teşhisleri sonunda kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın bilinen tedavi yöntemleri dahilinde hayatta kalma ihtimali yoktur. Ancak Weapon X adlı bir program, onu eskisinden daha iyi hale getirme vaadinde bulunur. Alışıldık süper kahramanlara hiç benzemeyen, umursamaz, tuhaf bir espri anlayışı olan Deadpool, hayatını mahvolma noktasına getirenlerden intikam alma peşine düşecektir.

Önceki İçerikDisney Prensesleri 21. Yüzyılda Yaşasa Nasıl Görünürdü?
Sonraki İçerikEric Johnson Christian Grey’in Rakibi Olmaya Hazırlanıyor
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.