Disney Prensesleri 21. Yüzyılda Yaşasa Nasıl Görünürdü?

0
1541

Disney’in Prensesleri fevkaladenin fevkinde tipleri, tarzları ve yetenekleri ile “Disney” denilince akla gelen ilk şey oluyor. Tabi ki zamanına göre oldukça güzel tasarlanmışlar fakat Anoosha da düşünmüş ve demiş ki: ‘Ya bu prensesler 21. yüzyılda yaşasaydı?‘ 21. yüzyılda bu hanımlar genç birer afet olurlarmış. Bakalım Anoosha Syed‘in yaptığı dijital illüstrasyonlar bize neleri gösterecek, buyurun:

Disney’in Prensesleri ve onların 21. Yüzyıldaki halleri

Punk Rock Delisi Merida

disney'in prensesleri

O bir asi.. O bir okçu.. O bir ‘ben ne dersem o olacak’.. Merida günümüzde yaşasa, kardeşleri onunla bu kadar uğraşamazdı çünkü asilik her yerinden akıyor olurdu. Özgür ruhu ve cesaretinden de bir şey kaybetmemiş tabi ki. Ailesi ile fazla geçinemeyip İngiliz Punk Rock dünyasına dalan Merida gözümüze hiç yabancı gelmiyor. Disney’in Prensesleri arasında Merida net olarak bir Kadıköy kızı diyebiliriz.

Antropolog Ariel

disney'in prensesleri

Ariel hem denizlere aşık hem de canlıların hayatları ile ilgili yakından ilgili bir modern prenses olmuş. Muhtemelen okulun yüzme takımına girmiş ve harikalar yaratıyor öyle değil mi:) Gezmeyi, eğlenmeyi, uzun sahil yürüyüşlerini sevdiği aşikar olan bu genç hanım, günümüz kızlarından çok da uzak değil. Ariel anlaşılan o ki, babasının izinden giden biri.. Tam da Antalya’nın yazlık yerlerinde yaşıyor edası yok mu?

Sosyal Medya Uzmanı Pamuk Prenses

disney'in prensesleri

Takipçi sayısı en fazla olan prenses hangisi olur bir tahmin edin. Eminiz ki o bir blogger, sıkı bir moda takipçisi, yemeklerle ilgili yazıları vardır. Mavi, beyaz ve kırmızıya olan düşkünlüğü devam ediyordur. Kendisinin selfie’lerin havada uçuştuğu bir hayatı olduğu belli oluyor ve telefonu olmadan asla yola çıkmaz! Bir makyaj gurusu ve sevgi yumağı halinde yaşayan, sosyal çevresi tarafından bayılarak takip edilen Pamuk, güzelliklerini 21. yüzyıla yayıyor. Bizce o bir Nişantaşı kızı.

Dilbilimci Pocahontas

disney'in prensesleriSizin de ilk dikkatinizi çeken çantadaki rakun kuyruğu olmadı mı? Olmadıysa bakın, evet var. Pocahontas‘ımız tam bir hayvan aşığı ve doğa ile dostluğun simgesi. En güzel aktiviteleri dağ tırmanışları, kayak, dalış yapmak ve yamaç paraşütü. Tam bir adrenalin düşkünü olan kızımız hem etnik dillerle ilgileniyor hem de film kültürünün içinde dolaşıyor. Gezgin olarak nitelendirebileceğimiz Po, Cihangir’de evi olan ama eve girmeyen bir tip.

Dansçı Esmeralda

disney'in prensesleriGörünüş ve karizmaya bakıldığında, tam da kıvamında bir meslek edinmiş diyebiliriz. Prestijli bir dans okulunda ders verdiğine ve saatlerce parmak uçlarında gezdiğine inanıyoruz. Muhtemelen birden fazla dil biliyor ve değişik mekanlarda boy gösteriyor. O bir Etiler kızı. Ders almak isteyen olursa oralarda arasın.

Asker Mulan

disney'in prensesleriMulan askeri okula devam eden genç kızımız. Babasının ayak izlerini takip etmekte ısrarcı gözüküyor. Kendini sporda geliştirdi ve gösterdi. Kendisini göstermek isteyen herkese, en az erkekler kadar güçlü ve dayanıklı olduğunu gösterip yol gösteriyor. Tipinden de anlaşılacağı üzere; sert ve asi bir prensesimiz var artık. Kendisine Taksim’de rastlayabilirdiniz.

Girişimci Tiana

disney'in prensesleriEn genç girişimci ve yine en genç restoran sahibi ünvanına sahip olan Tiana, başarının atına imzanı atmış. Onun fantastik tarifleri ve gezdiği kafeler gibisi yok. Ayrıca güzel müzikten de anlıyor. Özellikle cazdan.. Dolayısıyla kendisinin Bağdat Caddesi’nde yaşadığına inanıyoruz. Kılık kıyafet de bunu gösteriyor.

Popüler Belle

disney'in prensesleriGördüğünüz üzere kendisi tam bir kitap kurdu. Çalışkan bir öğrenci ve de blog yazarı. Televizyon şovları ve filmlere oldukça düşkün olan Belle, eminiz Game of Thrones hayranıdır. Her zaman internet sayfaları açık olan ve bir fan grubuna sahip olduğunu düşündüğümüz prensesimiz. Yaşadığı yer olarak Yeniköy’ü seçtik.

Rehber Jasmine

disney'in prensesleri

Jasmine dünyayı keşfetmek ve farklı kültürlerde kendini bulmak için doğmuş olsa gerek. Yeni dünyaya ayak uydurduğuna göre aynı zamanda bir seyahat bloggerı olduğunu da söyleyebiliriz. Favori ülkesi Mısır bizce. En sevdiği şey de uçakta yolculuk yaparken camdan dışarı bakmak. Özgürlüğüne düşkün ve evi Kuzguncuk’ta doğa içinde. Buna eminiz.

Artist Jane

disney'in prensesleriJane Porter. Babasının izinden giden bir prenses daha. Çok güzel çizimleri olan Jane, tam bir doğa düşkünü. Aynı zamanda da hayvan aşığı. Bu yüzden hayvanat bahçesinden pek çıkmıyor. Muhtemelen Afrika gorilleri ile ilgili araştırmalara da dışarıdan destek oluyordur. Tehlikeden kaçınmayan ve vahşi hayvanlar hakkında master yapmış olan Jane, harika uyum sağlamışa benziyor. Yaşadığı yer Anadolu Hisarı. Tam tadında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz