19 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

555

19 Ocak 2018 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile karşınızdayız. Bu hafta film sayısı epey az ama yine animasyon ve bir tane de favori filmimiz var. Coco ve The Insult (Hakaret) filmlerini lzlemeden yeni haftaya başlamayın!

Geldik bir haftanın daha sonuna… Cuma olunca çifte sevinç yaşayanlar olarak (bu yazıyı yazanlar ve okuyanlar) çok tatlıyız bence! Bu hafta vizyona gibrecek film sayısı fazla olsa da filmler nasıl desem… Neyse ben detaylı yazdığımda siz de bunu görüyor olacaksınız. 19 Ocak haftasında vizyona giren film sayısı altı. Türk yapımı filmler dikkat çekiyor ve eminiz ki izleyecek ve memnun ayrılacak bir kitle olacaktır.

- Reklamlar -
  1. Aman Doktor
  2. Coco
  3. Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi?
  4. Hakaret
  5. Rüzgar
  6. Umut Avcısı

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Aman Doktor

Haftanın filmi olmaya en yakın aday. Tony Gatlif’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin oyuncu kadrosunda Daphne Patakia, Simon Abkarian, Maryne Cayon, Kimon Kouris gibi isimler yer alıyor. Kakourgos, Yunanistan’da yaşayan eski bir denizcidir. Tekneleri için yedek parça almak için yeğeni Djam’ı İstanbul’a gönderir. Djam burada Avril ile tanışır. Avril, insani yardım gönüllüsü olarak çalışan, parasız ve kimsesiz olan 18 yaşındaki bir gençtir. Hikayeleri böylece başlamış olur.

Coco

12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarına macerasını anlatan animasyon filminin konusu kısaca; 12 yaşındaki Miguel’in en büyük kahramanı efsanevi Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’dur. Ancak Cruz hayatını kaybetmiştir ve Miguel’in onunla tanışma imkanı yoktur. Her gün onun şarkılarını dinleyen Miguel günün birinde ünlü müzisyenin gitarını bulur. Ancak gitarı çalması onu bir anda Ölüler Diyarı’na götürüverir. Etrafınızda minik birileri varsa yanına yanaşıp gidebileceğiniz türden film. Sizce ‘Ölü Gelin’ gibi efsane olacak mı?

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?

Youtuber Enes Batur‘un hikayesi beyazperdede. Eminiz gidenler sadece ismi için gidecektir. Sevenlere saygımızı sunup diğer filme geçelim…

Umut Avcıları

Cafer, Ahmet, Baki ve Doğan Afyon’un Anıtkaya kasabasında yaşayan dört arkadaştır. Gündüzleri kendi işleri ile meşgul olan gençler, geceleri ise zengin olma umuduyla define ararlar. Yönetmen koltuğunda İlker Çavga var. Üzerinde çok yorum yapamayacağımız bir film daha.

Rüzgar

Yüksek ihtimal kızların salonları dolduracağı bir film. 35 yaşındaki Ece, çocuk bezi üreten bir şirketin genel müdür yardımcılığını yapmaktadır. Sevgilisi Alper ile mutlu bir ilişkileri vardır ve 2 yıllık ilişkilerini evlilikle taçlandırmanın zamanı gelmiştir. Fakat Alper’in çocuk isteğine karşı çıkan Ece yüzünden bir türlü evlenemezler. Tam da bu sırada beklenmedik bir şekilde hayatlarına giren bir kapkaç çetesi elemanı olan 10 yaşındaki Rüzgar her şeyi değiştirecektir. Sokak çetesini alt etmeye çalışan kahramanlar büyük bir aile olmalarını sağlayacak bir maceraya atılırlar. Duygular şelale… Başroller Belçim Bilgin, Halil Sezai Paracıkoğlu, Ataberk Mutlu.

Hakaret

Film size bir yerlerden tanıdık geliyorsa eğer; Filmekimi. İlk gösterimini Venedik Film Festivali’nde yapan ve burada başrolündeki Kamel El Basha’ya En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandıran Hakaret, Lübnan’da siyasetten yargı sistemine uzanan ve derin bir toplumsal eleştiri getiren bir dram.

Filmde Lübnanlı Hıristiyan Tony ile Filistinli inşaat ustası Yaser (El Basha) bir tamirat yüzünden kavgaya tutuşuyor. Tony, Yaser’e hakaret edince Yaser bir yumrukla karşılık veriyor; mesele mahkemeye düşünce bütün ülke ayağa kalkıyor. Hakaret, Lübnan’ın Oscar adayı olarak seçildi.

Yönetmen koltuğunda Ziad Doueiri var ve aynı zamanda senaristi. Filmin başrollerinden Adel Karam, Kamel El Basha, Rita Hayek, Camille Salameh, Diamand Bou Abboud. Filmin orijinal adı The Insult.

19 Ocak 2018 vizyondaki filmler de böyleydi. Her zaman olduğu gibi son karar sizin ama bu hafta biraz nicelik olarak film sayısı çok az geldi bize…

Önceki İçerik12 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerik15. Altın Boğa Kısa Film Yarışması İçin Başvurular Başladı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.