Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dans Filmleri

6885

En iyi dans filmleri ile karşınızdayız. Bu listeyi yaparken epey zorlandık ama toplamda 20 tane birbirinden güzel hip-hop, vals, sokak dansı filmi listeledik.

Ay listeye başlarken beynimin arka fonunda tangolar, valsler vardı ama eminim listeye başladığım zaman Hip-Hop ve R&B ile devam edeceğim. Dans inanılmaz rahatlatıcı ve huzur veren bir eylem. Dolayısıyla dans içeren filmlerin de ayrı bir havası oluyor. Biraz dünyadan uzaklaşmak isteyenler için liste yapalım dedik ve en iyi dans filmleri listesini ayağınıza getirdik. Belki bu filmler içinizdeki kıvılcımı tetikler ve bir adım atarsınız. Buyurun listemize geçelim.

İzlenmesi Gereken En iyi Dans Filmleri

20İlk Aşk İlk Dans

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dans Filmleri
- Reklamlar -

Konu en iyi dans filmleri olunca listeye efsane bir film ile listeye başlamak istedik çünkü filmin yapım tarihi 1987. Orijinal ismiyle Dirty Dancing. 80’li yılların önemli filmlerinden biri sayılabilecek yapım, 1988’de en iyi şarkı dalında Oscar ödülünü The Time of My Life şarkısıyla kazanmıştı. Bir yaz kampında dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de diğer dansçılarla dans etmektedir. Baby olarak tanınan genç bir kız Johnny’e aşık olur ve onun hem sevgilisi hem de dans partneri olur.

Önceki İçerik15 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerik22 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.