15 Ocak’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1030

15 Ocak Cumaağğğ! Haftanın en sevdiğimiz günü geldi. Mis gibi de oldu. Fevkalade filmleri beklediğimiz ama bulamadığımız bir hafta olsa da sizin için bir film seçtik ve mutlaka izleyin dedik. Az sonra kendisine ulaşacaksınız. Ama önce bu hafta vizyona girmiş filmlerin tamamını görelim. Sonrasında haftanın filmini değerlendirip, fragmana göz atalım. Buyurun:

  1. Kardeşim Benim
  2. Bizans Oyunları
  3. Diren!
  4. İyi Bir Dinazor
  5. The Club

Vizyona giren film sayısı diğer haftalara göre biraz az ve çoğu da mundar. Ama biz yine de biraz anlatalım. Olmadı geçen haftanın filmlerine bakarsınız, onlar biraz daha havalı.

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Kardeşim Benim

Kardeşim Benim, çoğunuz için belki de haftanın filmi olacak film. Fakat bizim için değil, kimse kusura bakmasın. Filmde en büyük avantaj iki fıstık gibi adamın bir arada bulunması. Büyük ihtimal filmin izleyici kitlesi de 16-22 yaş kız evlatları olacak. Filmde Burak Özçivit ve Murat Boz’a Aslı Enver eşlik ediyor.

Sakin ve gizemli bir karaktere sahip olan Hakan, 30 yaşında alternatif müzik yapan ünlü bir sanatçıdır. Ozan ise 28 yaşında ünlü bir pop yıldızıdır. Hakan ile Ozan kardeşler ufak yaşlardan beri birbirleri ile görüşmemektedir. Ancak babalarının ölümü bunu değiştirir. Her ikisi de son görevlerini yerine getirip kendi hayatlarına geri dönmeyi planlarken, geride kalan vasiyet her şeyi değiştirecektir.

Bizans Oyunları

Bizans Oyunları, değişik bir komedi filmi. Kahpe Bizans 2 olarak çıkması beklenen film, isim hakları sebebiyle farklı isimle geldi. Bizans Oyunları : Geym of Bizans filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Gani Müjde üstleniyor. Filmin baş rollerinde Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Ünal Yeter, Murat Dalkılıç ve Tuvana Türkay yer alıyor. Güney Amerika’nın sıcağı Mayalar’ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç etmeye karar verirler. Olaylar da böylece başlamış olur..

Diren!

Diren!, tarihi bir dram izlemeye ‘varım‘ diyorsanız, tadında bir filmdir. Çocukluk yıllarından beri çamaşırcı olarak çalışan Maud Watts (Carey Mulligan), birtakım tesadüfler sonucunda kadınların oy verme hakkıyla ilgili mücadele eden süfrajetlere katılır ve seçme hakkı için mücadele etmeye başlar. Bu durum kendi eşi ve etrafındaki toplum tarafından hiç hoş karşılanmasa da, Emmeline Pankhurst (Meryl Streep) gibi öncü figürlerin yönlendirmesiyle arzularının peşinden koşar. Filmin oyuncu kadrosunda Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Carey Mulligan, Ben Whishaw ve Brendan Gleeson gibi yıldız isimler başı çekiyor.

İyi Bir Dinazor

İyi Bir Dinazor, Disney’in 2016 yılının ilk ayında vizyona giren tatlişko animasyonu. Film, “dinozorlar yok olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu” sorusunu keyifli bir anlatımla beyaz perdeye aktarıyor. Pixar Animasyon Stüdyoları sizi Arlo isimli bir Apatozorun sıra dışı bir arkadaş edindiği dinozorlar dünyasında destansı bir yolculuğa çıkartıyor. Arlo, zorlu ve gizemli arazide yolculuk ederken korkularıyla yüzleşmenin gücünü öğreniyor ve gerçekte neler yapabileceğini keşfediyor. Filmin yönetmenliğini yapan Bob Peterson, Nemo‘nun yazarlığını, Yukarı Bak filminin ise yönetmen yardımcısı ve yazarlığını üstlendi.

The Club

The Club2016 Altın Küre Ödülleri‘nde En İyi Yabancı Film adayı oldu. The Guardian tarafından bir başyapıt olarak değerlendirilen film, beyaz perdenin gördüğü en sert din eleştirilerinden biri olarak gösteriliyor.

Tony Manero (2008), Post Mortem (2010) ve No (2012) filmleriyle tanınan yönetmen Pablo Larraín‘in yeni filmi The Club’ın baş rollerinde Roberto Farias, Antonia Zegers, Alfredo Castro ve Alejandro Goic yer alıyor.

Şili’nin gözlerden uzak deniz kenarındaki bir kasabasında yaşayan 4 eski rahip, emekli bir rahibenin gözetiminde bir evde inzivaya çekilmişlerdir. Ancak hepsinin geçmişinde çocuk tacizi gibi çeşit çeşit skandallar vardır.

Jüri Büyük Ödülü’nü kazandığı Berlin Film Festivali’nde Darren Aronofsky başkanlığındaki jüriyi kendine hayran bırakmış ve tüm eleştirmenlerden tam not almıştı. Biz de merakla bekliyoruz. Dram türünün haftanın filmi olması pek öngörülür bir şey değildir fakat bu film izlenir. Ayrıca filmin IMDB puanı 7.4. Buyurun bir de fragmana bakalım:

Önceki İçerikFuller House Yeni Teaser ile Günümüzü Şenlendirdi
Sonraki İçerikBazıları Kamera Arkası Görüntüleri Sever!
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.