Bazıları Kamera Arkası Görüntüleri Sever!

1056

Drag deneyimi olan David Bowie‘yi yakın zamanda buradan çok daha güzel bir gezegene uğurlama umudumuzdan çıkarak yola, 1959 yılında çekilmiş ve gelmiş geçmiş en komik film olarak hafızalarda yer etmiş Some Like it Hot‘ın (Bazıları sıcak sever) kamera arkası görüntüleri ile sizleri buluşturmak istedik.

Filmde Tony Curtis’in Joe, Jack Lemmon’ın Jerry’i canlandırdığı ve kendi hallerinde ama büyük umutlarla organizasyonlarda çıkan bir müzik grubunda çalarken içine düştükleri tehlikeli durumu atlatmak için kıyafetlerle ve performansla kendilerini kadın olarak tanıtan (yani aslında, drag queen, bakınız: Huysuz Virjin) iki arkadaşın Sugar (Marilyn Monroe) ile karşılaşmalarıyla başlarından geçen trajikomik olaylar merkeze alınmıştı. Kostüm alanında Oscar heykelciği de bulunan filmde yapılan makyaj oyunlarındaki inandırıcılığın, filmin siyah beyaz çekilmesiyle varlığını koruduğu da hala unutulmayan, sırlıktan çıkmış gerçeklerden.

Curtis ve Lemmon inandırıcılığını test etmek için kamera arkasında stüdyoda dolaşıp kadınların soyunma odasına girdiklerinde kendilerini ele vermedikleri de kulağımıza çalınanlardan. İşte dedikoduların bol olduğu bu kulisten o anlara dair güzide kareler:

İşte O Kamera Arkası Görüntüleri

16Makyaj yapımına başlasın

Bazıları kamera arkası görüntüleri sever!
- Reklamlar -

Önceki İçerik15 Ocak’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikFilm Özetleri Birer Cümle ile Anlatılsaydı Nasıl Olurdu?