16 Aralık 2016 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

594

16 Aralık 2016 vizyondaki filmler ile sizlerleyiz. Bu hafta vizyonda 7 film var ama Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi‘ne gitmeyi ihmal etmeyin! Çünkü diğerleri Spoiler yeseniz üzülmeyeceğiniz ve sonra gitseniz de olabilecek filmler.

Geldik mi yine kara kış mevsime? Dışarıda yapılacak bir şeyler bulmanın imkansız olduğu minnoş kış aylarında geriye yapılacak tek bir şey kalıyor: sinemaya gitmek. Dolayısıyla vizyondaki filmlere hemen bir göz atıp haftanın filmine yönelelim. Bu hafta vizyona giren tam 7 film var. Bir tanesi çarşambadan beri vizyonda ama olsun. Önce filmleri sıralayıp ardından haftanın filmini inceleyelim:

- Reklamlar -
  1. Sen Sağ Ben Selamet
  2. Aptallar Çetesi
  3. Tereddüt
  4. Zuzula
  5. Alemde Bir Gece
  6. Oldu Mu Şimdi?
  7. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Sen Sağ Ben Selamet

Üç kaçağın yolu sık sık kesişmektedir. Cezaevinden tahliyesine iki gün kalan Selamet ile müebbet cezası olan koğuş arkadaşı Sansar, aynı yolun yolcularıdır. Sansar’ı, Sivas Kapalı Cezaevi’ne götürecek nakil aracı, Selamet’i de memleketine bırakacaktır. Bu yolun karşı yönden gelen bir başka yolcusu daha vardır; Goril Behlül. Araçlarının çarpışmasından sonra başlarından macera dolu komik olaylar geçecektir. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ufuk Özkan, Burçin Bildik, Tuvana Türkay, Lale Başar, Ayçin İnci, Hakan Karahan ve Savaş Alp Başar yer alıyor. Yapımcılığını İnci Gündoğdu ve İsmail Gündoğdu’nun yaptığı filmin yazarlığını ve yönetmenliğini Ersoy Güler üstleniyor.

Oldu Mu Şimdi?

Hayatı yanlış anlaşılmalar yüzünden hep mahvolan Yaşar, sonuçta yine bir yanlış anlama sonucu hapse girer. Hapiste Ömer ile tanışır ve en yakın dost olurlar. İkili, hapisten çıktıktan sonra birçok defa dolandırıcılık işleri yapar. Fakat her defasında işler kötü gider ve tekrar hapse girerler. En son çıkışlarında bıkarlar ve tövbe ederler. Artık böyle işler yapmayacaklardır. Tövbe etmek için camiye gittikleri gün iyilik olsun diye kaldırdıkları cenaze başlarına talih kuşu gibi konar. Cenaze, “cenazemi kim kaldırırsa mal varlığımda onundur.” diyen ünlü ve zengin bir iş adamına aittir. Yönetmenliğini Kenan Öztürk‘ün yaptığı komedi filminin oyuncu kadrosunda Yavuz Seçkin,Orhan Aydın, Seda Güven, Serkan Şengül, Emre Mutlu, Oğuzhan Yıldız, Esra Sönmezler, Yakup Yavru gibi isimler yer alıyor.

Zuzula

Vildan Akın ünlü aşk romanlarının yazarıdır. Aşk romanlarıyla kendisine ün yapan başarılı yazar bir tür tıkanma dönemi yaşamaktadır. Yazacak hikaye bulamayan yazara yayınevi yetkilisinden ilginç bir teklif gelir. Yetkili, Vildan’a aşk romanları yerine daha çok satan gerilim türü bir kitap yazmasını önerir. Bu fikre ilk başta sıcak bakmayan Vildan sonunda kabul eder. Romanını yazabilmek için şehirden ayrılıp dağ evine giden Vildan’ın tek dileği romanını yazarken biraz huzurlu olabilmektir. Ancak gittiği dağ evinde anlamlandıramadığı olaylar yaşanmaya başlar. Yönetmenliğini ve senaristliğini Kemal Özdemir‘in üstlendiği yapımda başrolü Canan Ünal alıyor.

Alemde Bir Gece

Mutlu bir evliliği olan, etliye sütlüye karışmayan Ozan’ın eşi Elif birkaç gündür annesinin yanındadır, ertesi sabah dönecektir. Ozan evde tek başınayken çocukluk arkadaşı Tolga yanında eskort bir kadın ve muhabbet tellalı Fehmi’yle çıkagelir. Üniversitede okurken kanka oldukları büfeci Ati abilerini de peşine takmıştır. Ozan Tolga’yı evden kovalamaya çalışırken üstüne bir de karşı komşusu emekli başçavuş çatlak Eşref gelir. Sonrasında farklı bir sürpriz daha kendilerini bekliyor olacaktır.
Yönetmen koltuğunda Barış Erdoğan‘ın oturduğu komedi türündeki Alemde Bir Gece’nin başrollerini Aydemir Akbaş, Beyti Engin, Bülent Alkış ve Ömer Gecü üstleniyor. Filmde Ceyda Olguner, Selin Deveci, Burcu Binici, Abidin Yerebakan ve Eriş Akman da rol alıyor.

Aptallar Çetesi

Tarihteki en büyük banka soygunlarından birini, mizahi bir şekilde servis eden Aptallar Çetesi; 1997 yılında gerçekleştirilen, Loomis Fargo & Company adlı şirketin sürücülüğünü yapan David Scott Ghannt’ın öyküsünü perdeye taşıyor. Ghannt ve ekibinin, çaldıkları 17.3 milyon dolar ile birlikte ortadan kayboluşunu anlatan filmin başrollerinde Zach Galifianakis ve Owen Wilson yer alıyor! Filmin yönetmen koltuğundaysa Jared Hess oturuyor. Eğlenceli bir yapım, bir tadına bakılabilir.

Tereddüt

İstanbullu genç bir kadın psikiyatrist, tayinle geldiği ama şehre çok da uzak olmayan bir taşra kasabasında mecburi göreve başlar. Haftaiçi görevine kasabada devam ederken, hafta sonları da İstanbul’daki evine gelir.  Çekici kocası Cem ile dışardan kusursuz gibi görünen bir evlilik sürdürmektedir; ama içten içe ters giden bir şeylerin olduğunu hisseder. Yeni dönem sinemamızın önemli kadın yönetmenlerinden olan Yeşim Ustaoğlu, dramatik bir hikayeyi beyazperdeye taşıyor. Başrollerinde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık oynuyor.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

Lucasfilm’in yeni “ara dönem filmlerinden ilki” olarak lanse edilen yapım bir grup beklenmedik kahramanın, imkansız görünen Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelme hikayesini anlatacak.

Film, Death Star’ın planlarını çalmak için bir araya gelen bir ekibin mücadelesini merkezine alıyor ve 1977 tarihli Yıldız Savaşları: Bölüm IV‘ten öncesini anlatacak. Gareth Edwards‘ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünü Felicity Jones üstleniyor; kadroda ayrıca Ben Mendelsohn, Riz Ahmed, Diego Luna, Mads Mikkelsen ve Forest Whitaker da yer alıyor. Senaryo ise; Chris Weitz‘a ait.

Her sene her sene doyumluk Star Wars tatmak çok leziz değil mi? Beklentilerimizi yüksek tutmadan, kıvamında izleyeceğimiz bir film olsun. Buyurun fragman:

16 Aralık 2016 vizyondaki filmler de böyleydi. Pek tabii ki son karar yine sizlerin ancak bazen tavsiye dinlemek de iyidir.

Önceki İçerikPatron Bebek’ten Yeni Fragman Geldi
Sonraki İçerikRogue One: Bir Star Wars Hikayesi Film İncelemesi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.