17-18 Aralık’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1540

Vizyona Giren Filmler ile ilgili konuyla girmeden önce size şöyle bir güzellik yapmak isterim:

Şimdi dünyanın en güzel soundtracki arka fonda çalarken, siz okumanıza devam edebilirsiniz. :) Bu hafta bir film vizyona beklediğimizden erken girdiği için bayram havası yaşıyoruz. Vizyona giren filmlerimizin sayısı sekiz (8). Oldukça fazla film var ama bu filmlerin arasında hangi filmin ‘haftanın filmi’ olacağını bilmememiz im-kan-sız. Haydi tüm filmleri anlatıp paylaşalım.

- Reklamlar -
  • Star Wars
  • Kahin’in Kızı
  • Mutlu Yıllar
  • Nadide Hayat
  • Ma Ma
  • Gassal
  • Çılgın Dostlar 4
  • Lolo

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Lolo

Lolo Fransız yapımı bir komedi filmi. Yönetmenliğini yapan ve senaryosunu yazan kişi olan Julie Delpy aynı zamanda oyuncu kadrosunda da bulunuyor. (Bknz: Masrafsız film çekmek) 40’lı yaşlarına gelmiş, boşanmış ve işkolik bir modacı olan Violette artık eni bir ilişkiye oldukça hazırdır. Bir kaplıca bölgesinde tanıştığı Jean-Rene (Dany Boon) ile ilişkiye başlar. Ancak 20 yaşındaki oğlu Lolo (Vincent Lacoste) bu ilişkiyi kesinlikle onaylamamaktadır. Bunun için neler yaptığını hep birlikte göreceğiz.

Çılgın Dostlar

Çılgın Dostlar 4‘te Elliot, Boog ve ormandaki diğer arkadaşları bu kez bir yabancının yolunun ormana düşmesi sonucu eğlenceli bir maceranın içine atılıyorlar. David Feiss‘in yönetmenliğini gerçekleştirdiği animasyonda eğer serinin diğer filmlerini sevdiyseniz, devam filmini de izleyebilirsiniz.

Gassal

Gassal Türk yapımı korku filmi. Senaryosu ve yönetmenliği Alper Kıvılcım‘a ait olan filmin konusu da şöyle; Abbas yaşamını evinin bahçesine kurduğu gasilhanede ölü yıkayarak geçirmektedir. Zaman zaman da yoldan geçen kamyoncular Abbas’ın evinin odalarını bir geceliğine kiralamaktadır. Bir gün Abbas’ın evine Akay isminde bir kız gelir. Akay eve bir geceliğine gelmiştir ama evden bir türlü ayrılamaz. Ayrılamadıkça da Abbas’ın bütün sırlarını çözmeye başlar.

Ma Ma

Ma Ma, bu hafta vizyonda göreceğimiz dram. Gördüğünüz gibi her telden çalan bir vizyon haftası olacak. Penélope Cruz, Luis Tosar, Asier Etxeandia, Alex Brendemühl, Silvia Abascal gibi isimlerin baş rolde olacağı yapımın konusu şöyle; Magda (Penélope Cruz) yeni işsiz kalmış bir öğretmendir. Üstüne meme kanseri teşhisi konulmuştur ve eşi Julian ile evliliği bitmek üzeredir. Ancak oğlunun futbol maçına gittiği bir gün tanıştığı Arturo (Luis Tosar) ile çok farklı bir arkadaşlığı başlar. Tanışmalarından kısa süre sonra Arturo kızını bir trafik kazasında kaybeder ve ikili ortak bir teselli aramaya başlarlar.

Nadide Hayat

Bir Çağan Irmak filmi, Nadide Hayat. Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Nadide Hayat’ın baş rolünde Demet Akbağ, Yetkin Dikinciler, Ümit Erlim, Sadi Celil Cengiz, Sevil Akı yer alıyor. Hayatının ikinci baharını yaşamak isteyen ve evlilik hayatını üniversite eğitimine tercih ederek 50 yaşına gelen Nadide’nin hikayesini izleyeceğiz. Geçtiğimiz yıl bir sinema sezonu içinde üç filmde birbirine hiç benzemeyen üç karakteri canlandıran Demet Akbağ, bu filmde üç ayrı Nadide olacak. Merak ettik doğrusu.

Mutlu Yıllar

Mutlu Yıllar, haftanın komedi filmlerinden bir diğeri. Cooper ailesinin 4 kuşağı geleneksel Noel kutlamalarında bir araya gelmiştir. Ancak birtakım beklenmedik misafirler ve ters giden olaylar, aralarında hiç kopmayacak bağı ve bir aile olduklarını yeniden hatırlamalarına neden olacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Jessie Nelson, senaryo koltuğunda ise Steven Rogers oturuyor.

Kahin’in Kızı

Kahin’in Kızı, doğaüstü güçlere sahip bir ailenin kızı olarak doğan Dina, annesinin yeteneğini almıştır. Dina tıpkı onun gibi insanlara baktığı an onların ruhunu görür ve içinden geçenleri tahmin edebilir. Ne büyük güç ama.. Danimarka yapımı film bir buçuk saat sürüyor. Oyuncu kadrosunda ise; Rebecca Emilie Sattrup, Maria Bonnevie, Søren Malling, Laura Bro, Stina Ekblad var.

Star Wars-Güç Uyanıyor

Oooo kimler gelmiş! Orijinal serinin son filminin 30 yıl ardından Star Wars serisi 7. filmiyle beyaz perdeye döndü. Çok şükür! Filmde, Return of the Jedi filminin 30 yıl sonrasında yaşananlar anlatılacak. Merakımız artık sona eriyor!

Seyircileri tekrar uzak galaksilere sürükleyecek olan filmin yıldız oyuncu kadrosu ise Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow isimlerinden oluşuyor.

Senaryosu Lawrence Kasdan & J.J. Abrams ve Michael Arndt‘a ait olan filmin, yönetmen koltuğunda J.J. Abrams oturuyor. Geç olsun güç olmasın diyelim ve filmimizi izleyip mest olalım.

Önceki İçerikKısaKes Lisevizyon Sinemanın Yıldızlarıyla Renkleniyor
Sonraki İçerikStorks Filminin Fragmanı Yayınlandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.