22 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

636

22 Aralık 2017 vizyondaki filmler ile karşınızdayız. Yılın son haftasına girerken vizyondaki film çeşitliliği de artmış favorimiz Acı Ekşi Tatlı!

Yeni yıl şarkıları söylemeye ve kar beklemeye başladık mı? 2017 iğrençti yia, ben 2018’i bekliyorum muhabbetleri geldi mi? Peki bir Cuma yani vizyon gününde daha birlikte filmleri okuyup haftasonunda neler izleyeceğimize karar veriyor muyuz? O zaman hemen filmlerimizi konuşmaya başlayalım. Bu hafta vizyona giren sekiz film var. Enteresan bir şekilde Türk yapımı filmler dikkat çekiyor. Haydi bakalım,

- Reklamlar -
  1. Pes Etme
  2. Acı Tatlı Ekşi
  3. Ferdinand
  4. Eyvah Annem Dağıttı 2
  5. Dönme Dolap
  6. Martıların Efendisi
  7. Düş Kırgınları
  8. Belalılar

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Pes Etme

Orijinal adıyla Stronger. 2013 Boston Maratonu’nun bombalanmasının ardından, şehirde ve dünyanın kalbinde umut verici bir sembol haline gelen Jeff Bauman’ın gerçek yaşam hikayesinden esinlenilen filmin yönetmen koltuğunda David Gordon Green oturken, başrolünde Jake Gyllenhaal yer almaktadır. Hem oyunculuk hem de işlenilen konu mükemmel. Dram severler için harika tercih. Haftanın filmi olacaktı ancak biz torpilli filmi aldık.

Ferdinand

Amerikan yapımı animasyon filmi. Yönemenliğini Carlos Saldanha’nın üstlendiği filmin orijinal fikri ise Munro Leaf imzalı çocuk kitabına dayanıyor. Ferdinand sakin mizacına ve doğa sevgisine rağmen dış görünüşü sebebiyle vahşi bir canavar olarak algılanır ve bunun üzerine olaylar gelişir.

Eyvah Annem Dağıttı 2

Yeni yıla özel filmlerden biri ayrıca bir devam filmi. Scott Moore ve Jon Lucas’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerinde Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Cheryl Hines, Christine Baranski ve Susan Sarandon yer alıyor. Mükemmel annelik olgusuna karşı çıkarak, onlardan beklenen sorumluluk ve istekleri karşılamayan üç anne, kendi aileleri için güzel bir Noel düzenlemeye karar verirler.

Dönme Dolap

Dram türü filmin başrollerini Kate Winslet, Juno Temple ve Justin Timberlake üstleniyor. Filmin kadrosunda Max Casella, Debi Mazar, Jim Belushi, Geneva Carr, Tony Sirico ve Steve Schirripa gibi isimler de yer alıyor. Bir zamanlar aktrist olan fakat şimdi garsonuluk yapan ve sürekli duygusal dalgalanmalar yaşayan Ginny, onun kaba saba kocası olan atlı karınca operatörü Humpty, babası ile yıllardır konuşmayan fakat şimdi onun evinde peşine düşen insanlardan saklanan Carolina ve oyun yazarı olmanın hayalini kuran Mickey’in hayatı Coney Adası’ndaki lunaparkta kesişir. Orijinal ismi Wonder Whell ve Woody Allen denilince akan sular durduğundan film izlenmeye değer.

Martıların Efendisi

Martıların Efendisi (MEF) İstanbul’da deniz kıyısında sakin bir yaşam sürmekte olan bir adamdır. Yıllardır beklediği birisi vardır. En sonunda beklediği misafir çıkagelir. Beyazlar içinde, bir masaldan çıkmış gibi kıyıya vuran bir kadın MEF’in bütün hayatını değiştirecektir. Ancak MEF bu bütün umutlarını yüklediği misafir tarafından bir hayli sarsılacaktır. Başrolünde Mehmet Günsür var.

Düş Kırgınları

Kuzey ve Sami yıllarca hayata karşı birlikte mücadele etmiş iki dosttur. Geçmişten kopmayan ve geleceğe dair umutları olmayan Kuzey ve Sami’nin birbirlerinden başka kimseleri yoktur. Kuzey ölümü beklemektedir, Sami ise Kuzey’i. Mehmet Eroğlu’nun “Düş Kırgınları” adlı romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Selim Güreş oturuyor.

Belalılar

Ünlü ve acımasız bir haydut olan Mask’ın gasp ettiği topraklara devlet el koymuştur. Mask, topraklarının elinden gitmesini hazmedemez ve bu işle uğraşan şerifleri ortadan kaldırmayı planlar. Şerif yardımcısının evini basıp öldüren Mask, şerifi öldürmesi için kardeşini görevlendirir. Şerifin yaşadığı çiftliğe giden Mask’ın kardeşi şerifle kavgaya tutuşur ve bu sırada ölür. Mask artık şerife iyice düşman olmuştur.

Acı Tatlı Ekşi

Bu hafta torpil yaptık: haftanın filmini sevimli ötesi çiftimizin filmine verdik. Birlikte büyüyen Murat ve Duygu çocukluklarından beri birbirlerine aşıktır. Murat yıllardır Duygu ile kavuşmanın hayalini kurar. Üniversiteden mezun olurken Duygu’ya evlenmek teklifi eder; fakat beklemediği bir cevapla karşılaşır. Duygu kendini evlenmek için hazır hissetmemektedir, gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. İki aşık bir anlaşma yapar; eğer beş yıl sonra ikisi de bekarsa evleneceklerdir. Yeniden birleşmek üzere ayrılan Murat ve Duygu için hayatın başka planları vardır.

Başrollerde Özge Özpirinçci, Buğra Gülsoy, Yusuf Akgün var. Andaç Haznedaroğlu yönetmenliğindeki filmi vizyondayken izleyin derim.

Önceki İçerikMutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Dans Filmleri
Sonraki İçerik5 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.