5 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

612

5 Ocak 2018 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile karşınızdayız. Yepyeni bir yılın ilk vizyon haftasında uzun bir zamandır beklediğimiz Arif v 216 geldi!

2018’in ilk vizyon gününe hazır mıyız? -Eveeettthh seslerini duyar gibiyim. Umarız gözümüze gönlümüze layık filmlerle dolu bir hafta olur. Haftanın filmini tahmin edebileceğiniz üzere çok çok önceden beri bekliyorduk. Dolayısıyla önce filmleri sıralayıp ardından haftanın filmini öve öve bitiremeyeceğiz. Haydi başlayalım:

  1. Arif v 216
  2. Bobi: Dikenlerin Gücü Adına
  3. İngiltere Benim
  4. Ölüm Odası

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

4Bobi: Dikenlerin Gücü Adına

Orijinal adıyla Hedgehogs. Senaristliğini Huang ve Xiaoyu Wu’nun yaptığı animasyon filminde yönetmen koltuğunda Jianming Huang oturuyor. Gururlu ve kibirli Bobi, kirpi kabilesindeki en güçlü aynı zamanda da en isyankar ve sıradışı kirpidir. Tie Tui ile tutuştuğu kavgada yaralanan Bobi hafızasını kaybeder. Unuttuğu şeyleri yeniden hatırlamak için çıktığı yolculukta Bobi’ye şair olan dostu güvercin de eşlik eder. Minik kardeşler ya da evlatlar için uygun bir vizyon filmi.

3Ölüm Odası

Orijinal adı ile The Vault. İki kız kardeş Leah ve Vee, tanınmış bir gangstere ait depoyu yakan abileri Michael’i kurtarmak için bir banka soymaya zorlanır. Soyguna başlayan kız kardeşlerin topladıkları paranın abilerini kurtarmaya yetmez. Bunun üzerine bankanın Müdür Yardımcısı Ed Maas, paranın bir kısmını alması karşılığında Leah ve Vee’yi alt katta bulunan kasaya götürür. Ancak umduklarından çok daha farklı bir şeye ulaşacaklardır. Haftayı gerilimle bitirmek isteyenleri bu köşede ağırlıyoruz.

2İngiltere Benim

Müzik dünyasının en özgün isimlerinden Steven Patrick Morrissey‘in, 1970’lerde Manchester’daki gençlik yıllarından, müzik grubu The Smiths’i kurduğu günlere uzanan filmin yönetmenliğini Mark Gill üstleniyor. Steven Patrick Morrissey, işsizlik, ayaklanmalar ve çalkantılı bir toplumsal değişimin ortasında müzisyen olmanın hayalini kurmaktadır. Zamanını şarkı yazıp, müzik dinleyerek geçiren Morrissey, izlediği konserler, okuduğu kitaplar hakkında dergilere eleştiriler göndermektedir.

1Arif v 216

Ve karşınızda Cem Yılmaz. Gora’da tanıştığımız ve fazlasıyla sevdiğimiz 216 ile daha fazla zaman geçirmemizin zamanı gelmişti. Robot olan 216, insan olmanın hayalini kurmaktadır. Uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelir ve insan gibi yaşamaya başlar. Sıradan insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışsa da farklılığı kimsenin dikkatinden kaçmaz.

Filmin başrollerinde Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Zafer Algöz ve Özkan Uğur yer almaktadır. Mükemmel oyunculukları ile boy gösterecekler. Biliyoruz ki film gişe rekorları kırabilecek kapasitede. Galasında bize çok olumlu yorumlar geldi bile!

Önceki İçerik22 Aralık 2017 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerik12 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.