25 Mart’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

765

25 Mart geldi çattı sonunda! Olaylar olaylar üstüne binmişken, nefes almakta zorlanırken, ‘olacak iş değil yahu’larımız gırla giderken, biz film diyor, başka da bir şey demiyoruz. Dolayısıyla size bu hafta vizyona giren filmleri misler gibi sıraladık. Her birini tek tek açıkladığımız yetmezmiş gibi bir de haftanın en izlenesi filmini seçip çıkarttık. Lafı çok da uzatmadan bu hafta vizyona giren altı (6) filmi sunalım ve haftanın filmi hakkında detaylı bilgi verelim. Haydi:

 1. Hayatımın Yolculuğu
 2. Azazil 2
 3. Leblebi Tozu
 4. Hatıraların Masumiyeti
 5. Batman v Superman
 6. Sol Şerit

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Azazil 2

Azazil 2; korku ve dram bir araya gelince bize fenalık geliyor. Bunu artık bilmeyen yok. O yüzden en az izlenesi film olarak, İlki Azazil: Düğüm adıyla 2014 yılının Ağustos ayında vizyona giren Azazil korku serisinin ikinci halkası olan filmin yönetmeni Mustafa Özen. Filmde dağılmak üzere olan bir aile ve büyüler konu ediliyor.

- Reklamlar -

Leblebi Tozu

Leblebi Tozu, filmin yönetmen koltuğunda Hakan Eser oturuyor. Kısa yoldan ve emek harcamadan zengin olmaya çalışan Ali isimli karakterin hikayesinin anlatıldığı filmin başrollerinde Metin Yıldız, Fulden Akyürek, Erdal Cindoruk, Ali Uyandıran, Ümit Acar, İzzet Çivril gibi isimler var. Bize göre izlenesi değil ama komiklik arayıp şansını denek isteyenler buyursun.

Sol Şerit

Sol Şerit, yönetmenliğini İnci Balabanoğlu Ahiska üstlenirken senaryo Özgür Ağaoğlu’na ait olan yapım. Oyuncu kadrosunda Cem Aksakal, Sertan Erkaçan, Memetcan Diper, Deniz Baysal, Ceyda Ates, Hazal Türesan, Sermet Yesil gibi isimler var. Çocukluk çağından beri birbirinden ayrılmayan üç arkadaş Cem, Barış ve Volkan; Cem’in düğünü için Ankara’dan Denizli’ye doğru yola çıkmaya hazırlanmaktadır. Fakat daha yolculuk başlamadan olaylar patlak vermeye başlar. Detaylı bilgi vermeyelim, sürprizi kaçmasın. Dilerseniz izlersiniz lakin haftanın filmi değil.

Hayatımın Yolculuğu

Hayatımın Yolculuğu, Bill Bryson’ın kitabından uyarlandı. Orijinal adı A Walk in the Woods. Yönetmen koltuğunda Ken Kwapis’in oturduğu filmde senaryo Micheal Arndt ve Bill Holderman tarafından yazılmış. Komedi, dram ve maceranın bir arada sunulduğu film gayet izlenesi. Rahatlıkla gidip tadabilirsiniz.

Hatıraların Masumiyeti

Hatıraların Masumiyeti, Dünya çapında 12 milyonu aşkın okuyucuyla buluşan Orhan Pamuk’un aynı adlı romanından uyarlanan Masumiyet Müzesi Kemal ve Füsun’un 70’li yıllarda yaşadıkları trajik aşkın ve bu aşka tanıklık eden eşyaların hikayesini anlatıyor. Filmin yönetmeni Grant Gee. Romantizm ve dram bir arada.

Batman v Superman

Başrollerinde Oscar ödüllü Ben Affleck Batman/Bruce Wayne ve Man of Stell filminin yıldızı Henry Cavill Superman/Clark Kent rolüyle karşı karşıya geliyor. Zack Snyder imzalı Batman versus Superman: Adaletin Şafağı, tarihte ilk kez iki DC karakterini beyaz perdede buluşturuyor. Çok heyecanlı değil mi yaaaa..

Batman v Superman Zack Snyder’in yönettiği 3’cü DC filmi olacak. İlk filmi ‘Watchmen’ olmuştu. İkinci filmi ise ‘Man of Steel’. Aksiyon ve fantastik ögeleri bir arada mükemmel bir şekilde sunacak olan film, tadından yenmez.

Amerikan yapımı filmi epeydir bekliyorduk. Umarız siz de bizim gibi muradınıza ermişinizdir. Buyurun haftanın filminin fragmanı:

Türkçe Seslendirme/Dublaj Kadrosu

 • Bruce Wayne / Batman – Murat Şen
 • Clark Kent / Superman – Umut Tabak
 • Lex Luthor – Sercan Gidişoğlu
 • Diana Prince / Wonder Woman – Canan Kılıç
 • Lois Lane – Aysun Topar
 • Alfred – Kerem Atabeyoğlu
 • Martha Kent – Gülen Karaman
Önceki İçerikValerian Filmi Başrollerinden Fotoğraf Geldi
Sonraki İçerikWar Dogs Fragmanı ve Afişi Geldi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.