28 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1430

Yazın sonu da gelmişken vizyona giren filmler bal gibi geliyor. Beklediğimiz popüler filmler bir yana dursun, sürpriz bir şekilde ilgi çekici ve beklenmedik performans göstermiş filmlerle de karşılaşıyoruz. Peki, bakalım bu hafta vizyona hangi türden filmler girmiş ve hangisi izlenmeye değermiş. Toplamda sekiz filmi ele alacağız ve biri izlenesi olarak gönlümüzde yer edinecek :)

  1. American Ultra
  2. Kod Adı: U.N.C.L.E
  3. Kaçış Yok
  4. Şeytanın Gözleri
  5. Aşkın Ritmi
  6. Geçmişin Laneti
  7. En Güzeli
  8. Aşk ve Merhamet

Şimdi söze nasıl başlayacağımı artık her hafta vizyon yazısını okuyanlar net biliyorlardır. İlk defa okuyanlar için de tekrar söyleyelim. Vizyona giren iki filmi izlenilesi film olmaktan direkt çıkartabiliyoruz. Neden? Çünkü korku filmi. Korkmak için film izlemek sorunsalını uzun uzun tartışmak isterdim ama şuan diğer filmler bundan daha önemli. Bu nedenle Şeytanın Gözleri ve Geçmişin Laneti alkışlarla uğurluyoruz.

- Reklamlar -

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

American Ultra

American Ultra, klasik Amerikan filmleri arasında bulunmaya hazır bir yapım. IMDB puanı 6.6. Bu da ortalama seviyede bir film olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Sessiz sakin hayat yaşayan bir çiftin ajanlık mevzusu nedeniyle hayatlarının hareketlenmeye başlamasını anlatan film. Aksiyon-komedi türündeki filmde baş rolleri Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart paylaşırken, onlara Connie Britton, Walton Goggins ve Topher Grace eşlik ediyor. Filmin yönetmeni ise Nima Nourizadeh.

Kaçış Yok

Kaçış Yok, gerilim ve aksiyon unsurlarını bir arada yaşatan yapım. IMDB puanı, 7.0 olan filmin yönetmeni John Erick Dowdle ve senaryosu Drew Dowdle ve John Erick Dowdle ikilisine ait. Filmde siyasi çatışmalar, iş birlikleri, kaos ve çıkmazlar var. Tavsiye edebileceğim filmlerden biri fakat haftanın filmi değil.

Aşkın Ritmi

Aşkın Ritmi, Max Joseph’in ilk uzun metrajlı kurmaca denemesi. Filmin orijinal ismi ‘We Are Your Friends’, Justice’in çıkardığı 2008 tarihli popüler Fransız remixinin adı ve buradan esinlenilmiş. Zac Efron filmin baş rolünde yer alıyor ve müzik dünyasını gözler önüne seriyor. Bir yandan ünlü bir dj olma planı yaparken, kendisine yardım edebilecek olan adamla tanışan Cole, diğer yandan kendisine yardım eden bu adamın sevgilisine aşık olursa ne olur?

En Güzeli

En Güzeli, haftanın vizyona giren tek Türk filmi. Erkan Can, Mehmet Özgür, Tuvana Türkay, Tarık Papuçcuoğlu, Osman Karagöz ve Cem Kılıç gibi isimleri baş rollerde gördüğümüz yapım, komedi unsurları içeriyor. İstanbul’dan Antalya’ya hayallerini gerçekleştirip dikiş tutturmaya çalışmak için gelen gençlerin maceraları konu ediliyor.

Aşk ve Merhamet

Aşk ve Merhamet, müzisyen Brian Wilson‘ın hayatını anlatan film, sanatçının 1960’lı yıllardaki başarılarından The Beach Boys günlerine kadar olan süreci ele alıyor. Love and Mercy Brian Wilson’ın yazdığı bir şarkının ismi. Filmin senaryosu The Messenger, I’m Not There ve Rampart gibi işlere imza atmış olan Oren Moverman‘a ait. Bize göre oldukça izlenesi. Sinemada olmasa bile, sonrasında mutlaka zamanınızı ayırın diyebilirim.

KOD ADI: U.N.C.L.E

IMDB puanı 7.6 olan film, haftanın en çok izlenmesi gerektiğini düşündüğüm filmidir. 1960’lı yıllarda Soğuk Savaş döneminde geçen filmin baş rollerinde Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander var. 1960’lı yılların popüler dizisinden uyarlanan filmin yönetmeni ise Guy Ritchie.

Filmin ismindeki U.N.C.L.E. kelimesi “United Network Command for Law and Enforcement”ın kısaltması. Filmde karşımıza çıkacak isimler arasında İngiliz futbolcu David Beckham da bulunuyor.  Küba Füze Krizi’nin bir-iki yıl sonrasında geçen film aksiyon meraklıları için birebir. Aslında filmde ilk düşünülen isimler arasında Tom Cruise varmış fakat Görevimiz Tehlike 5 olduğundan, Tom rolü reddetmiş. Bu bilgilerden sonra buyurun filmin fragmanına bakalım.

Önceki İçerikMichael Fassbender’ın Oynadığı Assassin’s Creed’e İlk Bakış
Sonraki İçerikTotoro ile Yapılan 23 Müthiş Doğum Günü Pastası
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.