46 Dizisi 2. Bölüm İncelemesi

928

46 dizisi 2. Bölüm incelemesi ile karşınızdayız. Bölüm az önce tamamlandı. Biz de sıcağı sıcağına bölümü değerlendirelim istedik.

46 dizisi 2. Bölüm İncelemesi

2. Bölüm ilk bölümde karanlık olan kısımları aydınlatır cinsten flashbackler ile başlayıp kafamızdaki soru işaretlerini gidermek üzerine kuruluydu. Ceyla’nın babası nasıl öldü? 2. Bölüm fragmanında parktaki sahnede yer alan Murat ile Ayhan’ın arasında ne geçti? Son sözleri ne anlama geliyordu? Bu soruların tamamını cevaplanırken diziye yeni katılan isimlerin de performanslarına şahit olduk. Saygın Soysal (Doğan Baş komiser) ve Yasemin Allen‘in (Selin) bölüme girişleri epey hızlı oldu.

- Reklamlar -

Babasının katillerini ve geçmişinin intikamını almaya yemin eden Murat’ın kendisiyle konuştuğu sahnelerde tüyleri diken diken olmayan kişilerin duygularını en yakın bir doktora göstermesi gerektiğini söylememiz gerekiyor.

Öncelikle aşağıdaki iki sahneye göz atalım;

-Doktor musun sen?
+Değilim
-Çıkar önlüğünü

Aşırı şizofrenik olan bu durumun sebebi Murat’ın Sude sayesinde katıldığı o Şaman ayinindeki ilacı karıştırarak elde ettiği karışım ile olmuş. Sude’yi bu bölümde pek aktif bir rolde görmesek de ilerleyen bölümlerde ciddi bir şekilde görebileceğimizi düşünüyorum. Neyse geçelim 2. bölümün diğer kısımlarına…

Doğan ve Selin’in ilk karşılaşması sırasındaki geçen diyaloglar da yüzümüzü gülümseten cinstendi. İşte “Yeni gelen arkadaş” bölümü;

Bursa Ahlak Büro’dan kendi isteğiyle İstanbul Cinayet Büro’ya tayin olan bu kafası kırık olan Yeni Arkadaş, Behzat Ç. dizisindeki Harun gibi her işe burnunu sokan bir yapıya sahip. Doğan Baş Komiser ile birlikte Murat’ın başına neler örecekler büyük bir soru işareti.

Heyecan içinde gelecek haftanın gelmesini bekliyoruz. Bakalım neler olacak?

Nunova Film’e, Serdar Akar‘a, Star TV’ye ve Erdal Beşikçioğlu‘na bu güzeller güzeli dizi için ne kadar teşekkür etsek az…

İlk bölümün incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz. Afiyet olsun.

Önceki İçerikDoctor Strange Set Fotoğrafları Yayınlandı
Sonraki İçerikMads Mikkelsen Doctor Strange’in Gizli Kahramanı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)