John Green’in Looking for Alaska Dizisinden Fragman Geldi

688

The Fault in Our Stars ve Paper Towns gibi popüler romanların yazarı John Green’in aynı adlı romanından televizyon dizisine uyarlanan Looking for Alaska‘dan bir tanıtım fragmanı geldi.

John Green‘in ilk romanı olan Looling for Alaska, Green’in 2014 yapımı Aynı Yıldızın Altında – The Fault in Our Stars filmiyle adından söz ettirmiş, başrolündeki Shailene Woodley’in herkesi derinden etkileyen performansıyla ön plana çıkmıştı. Tüm bu sevindirici etkenlere ek olarak filmin gişede de yüksek bir hasılat elde etmesi de Green’in diğer romanlarının sinemaya ya da televizyona uyarlanmasının önünü açtı.

- Reklamlar -

Ülkemizdeki ismiyle Alaska’nın Peşinde romanı, 2006 yılında American Library Association’dan Michael L. Printz Award ödülünü kazanan bu eser oldukça sevilmiş ve şu sıralar stoklarda bulunmamaktadır. Böylesi büyük bir ilgiyi halen devam ettiren bu romanın televizyona uyarlanması da pek tabii ki bizleri sevindirdi!

2015 yılında MTV Televizyon ve Film Ödülleri’nden “Yılın En İyi Filmi” ödülüyle dönen The Fault in Our Stars gibi edebiyat dünyasında ses getiren Looking for Alaska romanı dizi uyarlamasıyla karşımıza çıkacak.

Looking for Alaska Ne Zaman Başlayacak?

Hulu’da 18 Ekim’de yayınlanacak dizinin yaratıcılığını, Gossip Girl ve The O.C’nin yaratıcısı olan Josh Schwartz üstlenmektedir.

Looking for Alaska Konusu

Looking for Alaska’nın konusu ise şöyle ünlü kişilerin sözlerine kafayı takan ve bunu bir yaşam tarzı haline getiren Miles Halter’ın hikayesini anlatmaktadır. Kendi “Büyük Belki”sini bulmak için Culver Creek yatılı okuluna gider. Uzun ve zayıftır, Culver Creek’teki arkadaşları ona alaylı bir biçimde “Tıknaz” diye seslenir. Alaska Young’a aşıktır, birlikte izleyeceğimiz hikayenin büyük bölümünde hislerine karşılık bulamayacağını göreceğiz. Sonrasında ise Miles’ın hayatına giren Alaska ile her şey bir anda değişecektir…

Dizinin yönetmenleri arasında Sarah Polley yer alırken oyuncu kadrosunda Charlie Plummer, Kristine Froseth, Jay Lee, Sofia Vassilieva, Jordan Connor gibi isimler yer alıyor. Şimdilik ilk sezonunda 8 bölüm olarak izleyeceğimiz dizinin ne kadar ses getireceğini ise merakla bekliyoruz.

Looking for Alaska Dizisinin Fragmanı

Önceki İçerikCasey Affleck’li Light of My Life’tan İlk Fragman Geldi
Sonraki İçerikMartin Scorsese’nin The Irishman Filminden Fragman
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)