The Dark Crystal: Age Of Resistance Premiere Dizi İncelemesi

567

Uzun zamandır gelmesini büyük bir merakla beklediğim 1982’de çekilmiş orijinal The Dark Crystal filmine prequel olarak çekilen “The Dark Crystal: Age Of Resistance” dizisi nihayet bugün tam bir sezon olarak Netflix‘de ve ilk bölümünü izlemiş bulunmaktayım. Başlamadan önce orijinal filmin büyük bir hayranı olmadığımı hatta beklentilerimi kesinlikle karşılayamadığını belirtmek istiyorum. Ve daha ilk bölümden bile çok net bir şekilde söyleyebilirim ki, orijinal film dizinin gölgesinde kalacak!

The Dark Crystal: Age Of Resistance Premiere Dizi İncelemesi Başlasın

Birçoğunuz şunu sorabilirsiniz. Orijinal filmi beğenmeme rağmen bu dizi için neden bu kadar heyecanlıydım? Çünkü bana kalırsa orijinal film sahip olduğu harika dünyaya yeterince iyi bir hikaye getiremiyordu ve bu da filmin başarılı olmasını engelliyordu. Ama evrenin bir potansiyeli olduğu da gayet açıktı. Bu yüzden de hikayenin öncesini anlatan bir dizi geleceğini duyduğumda oldukça heyecanlanmıştım. Ve dizinin kesinlikle beklentilerimi karşıladığını söyleyebilirim.

- Reklamlar -

The Dark Crystal: Age Of Resistance Premiere Dizi İncelemesi

Öncelikle, karakterler orijinal filme kıyasla çok daha ilgi çekiciler ve “karton” değiller. Görsellik inanılmaz derecede iyi. Ve hazır görsellik demişken, kuklalar tıpkı orijinal filmdeki gibi çok iyiler ve günümüz teknolojisiyle çok güzel birleştirilmişler. Gerçekten çok etkileyici. Voice acting çok üst seviyede. Ve hikayenin gideceği noktayı çok merak ettiğimi söylemeliyim. Bana kalırsa mükemmel bir bölüm olmasa da hikayesini ileri ki bölümler için oldukça iyi kuran bir giriş oldu. Başlamadan önce sıkılabileceğimi düşünmüştüm ama The Dark Crystal: Age Of Resistance beklediğimden çok daha iyi ve eğer fantastik türü film ve dizilere ilgiliyseniz kesinlikle izlemeniz gereken etkileyici bir iş!

The Dark Crystal: Age Of Resistance Premiere Dizi İncelemesi

Sonuç olarak The Dark Crystal: Age Of Resistance‘ın bir kalbi var. Sevilebilir karakterlere, harika bir görselliğe, ilgi çekici bir hikayeye ve bir premiere için ortalama üstü bir senaryoya sahip. Sonraki bölümlerin çok daha iyi olacağının şimdiden belli olduğunu söyleyebilirim!

The Dark Crystal: Age Of Resistance Premiere Fragmanı

Önceki İçerikGuillermo del Toro’nun Antlers Filminden Fragman Geldi
Sonraki İçerikMichael B. Jordan’ın Netflix Dizisi Raising Dion’dan İlk Fragman