Michael B. Jordan’ın Netflix Dizisi Raising Dion’dan İlk Fragman

658

Creed ve Black Panther gibi filmlerle adından söz ettiren ünlü oyuncu Michael B. Jordan‘ın oyuncu kadrosunda yer aldığı ve aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği Netflix yeni dizisi Raising Dion’dan ilk fragman geldi.

Raising Dion Dizisi Oyuncu Kadrosu

Michael B. Jordan’ın oyuncu kadrosunda yer alıp yapımcılığını da üstlendiği dizide Jordan’a şu isimler eşlik edecek: Alisha Wainwright, Ja’Siah Young, Jason Ritter, Jazmyn Simon, Sammi Haney. Falling Skies, UnReal, Jericho, Touch gibi dizilerin senaryosunda imzası bulunan Carol Barbee, Raising Dion’ın yaratıcısı olarak da yapım ekibindeki yerini almış.

- Reklamlar -

Diziye adını veren çizgi romanın da yaratıcısı olan Dennis Liu, IGN’e verdiği bir röportajda bu yapım ile ilgili şu ifadeleri kullanmış: Raising Dion için birçok ilham kaynağı vardı. Karım Marie ve ben, balayımızda Kuzey Kutup Dairesi’nde Kuzey Işıklarına bakıyorduk. İyi ebeveynler olup olamayacağımızı konuşuyorduk. Çocuğumuz nasıl olurdu? Ya iyi bir ebeveyn olamazsak? Ya bu tuhaf ışıklar ona süper güçler verirse? Ya onu gözetmek zorunda kalırsak? Ayrıca Afro-Amerikalı bekâr anneleri belli sebeplerden ötürü Amerika’nın süper kahramanları olarak düşünüyorum. Bence yaratıcılık, hayatındaki şeyleri basitçe birleştirmek ve sanatın içerisinde mantıklı hale getirmek. Dennis Liu aynı zamanda bu dizinin yapımcıları arasında da yerini almış. Bu da diziyi izlemek için bize farklı bir sebep vermiş oldu tabii ki.

Raising Dion Dizisinin Konusu

Raising Dion, kocasının ölümünün ardından oğluyla bir başına kalan genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Nicole, eşinin ölümün ardından oğlu Dion ile bir başına kalan genç bir kadındır. Bir yandan eşinin yokluğu ile başa çıkmaya çalışan Nicole, bir yandan da oğlunu tek başına yetiştirebilmeye çalışır. Bir gün Nicole, oğlu Dion’un bir takım süper güçlere sahip olduğunu keşfeder. Nicole, bu sıra dışı olay karşısında ne yapacağını bilemez. Oğlundaki güçlerin açığa çıkmasının ona zarar vereceğini düşünen Nicole, bu güçleri gizlemeye karar verir.

9 bölümden oluşan Raising Dion dizisi, 4 Ekim’de Netflix’te yayınlanacak.

Raising Dion Dizisinin Fragmanı

Önceki İçerikThe Dark Crystal: Age Of Resistance Premiere Dizi İncelemesi
Sonraki İçerikMark Ruffalo ve Anne Hathaway’li Yeni Filmi Dark Waters’tan Fragman Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)