5 Haziran’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

2350

Bir Perşembe akşamı daha hep birlikteyiz. Nedense bu yazıyı yazarken, yazıyı her hafta aynı kişiler okuyor gibi samimi yazasım geliyor. Belki de seçtiğim filmi samimiyetle gerçekten izlenilesi görüp paylaştığım içindir. Bakalım bu hafta neler olmuş, kaç film gelmiş, hangisi izlenilesiymiş…

Bu hafta vizyona girecek olan dokuz film bulunuyor. Her zamankinden biraz daha zayıf bir hafta olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Öncelikle filmleri sıralıyor, sonrasında seçtiğimiz filmi detaylarıyla paylaşıyoruz.

- Reklamlar -
  1. Ruhlar Bölgesi Bölüm 3
  2. Ölümsüz Aşk
  3. Hayat Kitabı
  4. Beni de Götür
  5. Şeytanı Racim 2: İfrit
  6. Marnie Oradayken
  7. Olur İnşallah
  8. Saint Laurent
  9. Yola Çıkmak

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Marnie Oradayken

Korku filmleri için hiç havamızda değiliz diye tahmin ediyorum. Aşk filmleri için de fazla sıcak. En güzeli Hiromasa Yonebayashi yönetmenliğindeki animasyon Marnie Oradayken‘i izleyelim.

Öncelikle yapım 34. Uluslararası İstanbul Film Festivali programında ve Joan G. Robinson‘ın kaleme aldığı aynı adlı romandan uyarlandı. Filmin yönetmeni ayrıca Spirited Away, Princess Mononoke, Howl’s Moving Castle gibi eserlerin arka planlarında rol aldı. Yani 2. çalışması olmasına rağmen aslında oldukça deneyimli ve başarılı.

Japon yapımı film, terk edilmiş bir evi ve bu gizemli evin penceresinde görünen esrarengiz bir kızın hikayesini anlatıyor. Sevgi ve arkadaşlık ilişkilerini güzel işleyen yapım, aynı zamanda yalnızlık temasını da oldukça bastırarak dramı tattırıyor.

Önceki İçerikKnock Knock Filmi Fragmanı Yayınlandı
Sonraki İçerikSüper Kahraman Alfabesi Olsa Nasıl Olurdu?
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.