Pinocchio Filminin Yönetmeni Robert Zemeckis Olabilir Mi?

518

Disney’in uzunca süredir hazırlığını yaptığı live-action Pinocchio filmi için yönetmen arayışında sona gelmiş. Collider‘ın paylaştığı habere göre bu isim büyük ihtimalle Robert Zemeckis‘miş.

Pinocchio Filminin Yönetmeni Robert Zemeckis Olabilir Mi?

- Reklamlar -

Son yıllarda Cinderella, The Jungle Book, Beauty and the Beast, Aladdin gibi sevilen animasyon filmlerini live action teknolojisi ile yepyeni bir hale getiren Disney, bu defa efsaneler efsanesi Pinocchio geliyor.

Pinocchio Filminin Yönetmeni Robert Zemeckis Oluyor

Back to the Future, Forrest Gump, Contact gibi birbirinden efsane ve unutulmaz filmleri sinema severlerle buluşturan Robert Zemeckis, Disney’in yeni live-action filminin yönetmeni olmaya çok yakınmış.

Bildiğiniz ya da duyduğunuz üzere Pinocchio’nun senaryosu Paul King, Chris Weitz ve Simon Farnaby tarafından yazılmaya başlanmıştı. Pek tabii ki normal şartlarda Zemeckis ile anlaşılması durumunda bu çalışmanın da çöpe gideceğinden kimsenin şüphesi yok. Bakalım bu major değişiklik ne gibi sonuçları beraberinde getirecek.

Paul King’in yönetmen olarak projede yer aldığı kısa zaman aralığında Gepetto rolü için iki Oscar ödüllü Tom Hanks‘in de adı geçmişti. Ardından yaşanan ayrılıklar sebebiyle ünlü oyuncu da yoluna bakmış ve başka projelere yönelmişti. Şimdi gündeme gelen Zemeckis ismi “Acaba Tom Hanks ile tekrar bir araya gelebilirler mi?” sorusunu da beraberinde getirmiyor değil…

Daha önce Forrest Gump ve Cast Away oldukça büyük ve ses getiren projede bir araya gelen ikili sizce de tekrar bir araya gelmeli değil mi? Bizce kocaman bir EVET!

Bu arada Pinocchio hikayesinin bir de Guillermo del Toro tarafı var. Ünlü yönetmen, Netflix için hazırladığı ve oldukça karanlık bir stop-motion tekniğiyle hazırlayacağı bir animasyon olacakmış. Bir haber içinde iki haber vermiş olduk ama bu ayrıntı da kaçırılmazdı tabii ki!

Önceki İçerikThe Batman’in Catwoman’ı Zoë Kravitz Oldu
Sonraki İçerikTerminatör: Kara Kader Fragmanı Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)