12 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi

534

12 Ocak 2018 vizyondaki filmler ve haftanın filmi ile karşınızdayız. Dolu dolu bir vizyon haftası bizi bekliyor gibi görünüyor. Tom Hanks ve Steven Spielberg bir araya gelir de izlenmez mi? The Post, haftanın filmi oluyor efenim!

Bu hafta vizyona giren filmler can yakıyor. 2018’e alışmaya başladık ve de vizyonda bulunan filmleri de sevdik, beğendik. 2018 yılında izleyeceğimiz ve epeydir beklediğimiz filmler var. Bu filmler bu hafta vizyona girenlerden değil. Ama olsun.. Bakalım bu hafta bizi nasıl filmler bekliyor olacak. Tam tamına yedi film ile karşınızdayız.

- Reklamlar -
  1. Deliha 2
  2. The Post
  3. Daha
  4. Zirve
  5. Ruhlar Bölgesi : Son Anahtar
  6. Yolcu
  7. Aramızdaki Sözler

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Deliha 2

Bir devam filmi. İlk filmi izleyip beğenenlerin ikinci filme de meraklı olacaklarını düşünüyoruz. Temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan ve sürekli başına dert açan Zeliha aşk hayatını bir kenara bırakıp artık kariyer yapmanın yolunu arar. Hayallerinde aşçı olmak vardır. Gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha’nın şansı sonunda döner ve şık bir restoranda iş bulur. Bakalım başına bu sefer neler gelecek?

Daha

Hakan Günday‘ın ‘Daha’ adlı romanının beyazperde uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Onur Saylak oturuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Avcı, Selim Bayraktar, Pervin Bağdat, Selen Öztürk gibi oyuncular yer alıyor. İsimlerin tamamı bize güzel bir projenin ortaya çıktığını söylüyor ama bakalım. İzleyip görün deriz.

Zirve

La Cordillera’da düzenlenen üst düzey Latin Amerika siyasi zirvesine katılanlardan biri de Arjantin başkanı Hernan Blanco’dur. Bu zirve sadece Latin Amerika’yı değil tüm dünya ülkelerini etkileyecektir. Kendi ülkesi ve diğer ülke başkanlarının Hernan’dan birçok beklentisi vardır. Ülkesi için oldukça önemli kararlar alması gereken bu dönemde onu zor duruma sokan birçok etken vardır. Dram izlemek isteyenler için ideal nokta.

Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar

Telepati, durugörü gibi paranormal, psikokinezi gibi alanlarda bilgili olan parapsikolog Dr. Elise Rainier, bir kez daha bir kurtarma görevine girişir. Yanında ona her kurtarma eyleminde yardımcı olan asistanları Specs ve Tucker da vardır. Ancak bu, sıradan bir kurtarma operasyonu olmanın çok ötesinde olacaktır. Biraz korkmaya var mısınız?

Yolcu

Michael McCauley her gün işten eve, evden işe bir hayat yaşayan bir iş adamıdır. Aynı zamanda aile babası olan Michael’ın oldukça sıradan bir hayatı vardır. Ancak eşi ile mutlulukla sürdürdükleri evlilik hayatları bir gün tepetaklak olur. Her gün işe giderken kullandığı trende son durağa gelmeden gizemli bir yabancının kimliğini ortaya çıkarmak zorunda kalır. Aksiyona aç olanlar buyursun.

Aramızdaki Sözler

Ben Bass ve Alex Martin aynı uçakta yolculuk yapan iki yabancıdır. İçinde bulundukları uçak trajik bir şekilde kaza yapar. Ben ve Alex kazadan yaralı olarak çıkmayı başarmışlardır. Merkezde uzak karlı kaplı bir dağda mahsur kalan ikili uzun süre kendilerine yardım edilmesini bekler. Fakat yardım gelmeyince yüzlerce kilometrelik vahşi doğada korkunç bir yolculuğa çıkmak zorunda kalırlar. Konusu bilindik gelse de oyuncular filmi kurtaracak gibi duruyor. Hany Abu-Assad’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Kate Winslet ve Idris Elba paylaşıyor.

The Post

Lincoln, Schindler’in Listesi, Yapay Zeka, Terminal ve Er Ryan’ı Kurtarmak gibi sinemanın en önemli klasiklerinden kimilerini seyircilere kazandıran Steven Spielberg‘ün yönetmen koltuğuna oturduğu The Post’un başrollerini ünlü yönetmenle Terminal ve Casuslar Köprüsü’nde birlikte çalışmış olan iki Oscar ödüllü Tom Hanks ve üç Oscar ödülünün yanı sıra 20 adaylığı bulunan usta oyuncu Meryl Streep üstleniyor.

Dram türündeki film 1971’de Pentagon belgeleri etrafında dönen yasal süreci konu alıyor. Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Hanks) ve yayıncı Katharine Graham (Streep) ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı’nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır.

Önceki İçerik5 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerik19 Ocak 2018 Vizyondaki Filmler ve Haftanın Filmi
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.