7 Ağustos’ta Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi

1611

Şimdi biz haftanın filmini yazmak için konu başlığı attık ama aslında konu başka. Bu hafta vizyona altı film giriyor, fakat bizim aklımız Ant-Man ve Görevimiz Tehlike‘de kaldı! İzlemeyen varsa kesinlikle önceliği onlara versin diyor, sonrasında bu hafta vizyona giren filmleri kısaca değerlendiriyoruz. 7 Ağustos’ta vizyona giren 6 film var. Bunları sıralayarak başlayalım, sonrasında ufaktan ele alalım.

  1. Fantastik Dörtlü
  2. Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu
  3. Son Şans (Southpaw)
  4. Vahşet Geçidi
  5. Aç Kalpler
  6. Kaptan Cingöz Macera Peşinde

İşte Haftanın Film Tavsiyesi Niteliğindeki Filmleri

Filmlerin arasında tek bir animasyon var ama bize hitap etmiyor bu yüzden üzerinde fazla durmadan geçiyorum. Korku filmlerini sevmediğimizi artık herkes biliyordur. Vahşet Geçidi de onlardan biri. Durduk yere korkmak, gerilmek, gece kabus görmek gibi istekleriniz varsa, tamam, siz bilirsiniz. Ama biz tavsiye etmiyoruz.

- Reklamlar -

Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu

Eski Sevgiliyi Unutmanın 10 Yolu, vizyona giren tek Türk filmi. Konu başlığı olarak iyi gözükse de, fragmanı izlediğiniz zaman ‘heee, e yaniiii’ gibi tepkiler verme olasılığınız yüksek. Yani bu hafta vizyona girecek filmlerden birini izlemek istiyorsanız, o film bu olmamalı.

Fantastik Dörtlü

Fantastik Dörtlü için olumlu yorum yapamayacağımı belirtmek isterim. Efsane bir film serisi ve mükemmel bir uyum var. Fakat güncellenmiş haller benim genelde tasvip etmediğim bir yöntem. Özellikle bu filmin gençlik filmine dönüştürülüp ucuzlaştırıldığını düşünüyorum. Lakin izlemeden çok da yorum yapmamak gerek. İzledikten sonra daha sağlam bilgilerle geleceğim. Bu arada siz de izlemiş olursanız yorumlarınızı bekliyoruz.

Aç Kalpler

Aç Kalpler, İtalyan yapımı 109 dakikalık bir dram. IMDB puanı 6.2 olan yapım ortalama bir performans sergiliyor. Film güzel başlayan bir ilişkinin, nasıl kötüye doğru gittiğini, ilişkinin baş rollerini paylaşan kişilerin inançlarının ve beklentilerinin ilişkiyi ne denli etkilediğini gözler önüne seriyor. Fakat bu hafta vizyona giren diğer dram filmi, daha çok izlenmeye değer. Bu yüzden sizi haftanın filmine doğru alalım.

Southpaw

IMDB puanı 7.9 olan Southpaw (Son Şans), bu hafta vizyona giren en iyi film gibi gözüküyor. Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Forest Whitaker gibi isimlerin baş rollerini paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Antoine Fuqua oturuyor.

Ağırsiklet dünya şampiyonu boksör Billy Hope, güzel bir eşe ve mükemmel bir kıza sahiptir. Hayatında her şey yolunda giden Hope, bir gün öfke kontrolünü kaybeder ve bu yüzden karısını kaybeder. Bunun üzerine kızının velayetini de kaybetmiş olur. Bundan sonraki süreçte tek amacı kızını geri alabilmek olacaktır.

Önceki İçerikSteve Jobs Filminden TV Spotu Geldi
Sonraki İçerikBuz Devri 5 Filmi Geliyor
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.