Agents of SHIELD 3×17 Bölüm Değerlendirmesi

800

Marvel’ın haftalık televizyon dizisi Agents of SHIELD’de adım adım sona yaklaşırken, uzun süre yankı uyandıracak “The Team” isimli 3×17 bölümü yayınlandı.

Çizgi roman severler için yılda ortalama 2 filmi vizyona giren Marvel evrenini yakından takip etmek için Agents of SHIELD büyük şans. Dizinin yaklaşmakta olan filmlere göndermeler yaparak hakkında ipucu yakalamamızı sağladığına zaten aşinayız. İkinci sezonda Avengers Age of Ultron hakkında doyurucu bilgiler edinmiştik. Son birkaç bölümdür ise Captain America’nın vizyon tarihine 15 gün kalan Civil War filmine dair söylemler başladı bile. Beyaz perdeyle televizyonun bu kadar iç içe ve paralel gitmesi olayın bütünlüğünü kavramamıza olanak sağlıyor.

- Reklamlar -

Agents of SHIELD 3×17 Değerlendirmesi

Sezonun başında diziye giren Rosalind Price’la birlikte aşık bir Coulson tanıdık. Ne yazık ki SHIELD’ın işbirlikçisi YTCÖ’nün başkanı olan Rosalind, azılı kötü adamımız Ward tarafından öldürülmüştü. Ters köşe yapmayı alışkanlık haline getiren dizide en büyük şoku, iyi olarak bildiğimiz Coulson’ın tamamen şahsi intikam uğruna Ward’u öldürmesiyle yaşadık. Bu bölümde Coulson, sorguya aldığı Malick’e öfkesinin peşinden gidip sevdiği kadını elinden alan Ward’u öldürdüğü için pişman olmadığını itiraf ederek bizi daha da şaşırttı. Ne yazık ki tamamen bencilce yapılmış bu intikam cinayeti, SHIELD için daha büyük sorunlara yol açtı.

Daha önce diğer gezende hapsolan Will’in bedenini konak olarak kullanan Hydra’nın tanrısı Hive, Ward’un bedenine girerek Dünya’ya döndü. Yakamızı kurtaramadığımız Ward, her seferinde daha da güçlenerek SHIELD’ın başına bela olarak geri dönüyor. Hydra tarafındaki Inhuman Giyera’nın SHIELD uçağını ele geçirmesiyle birlikte, Inhuman olarak dizinin baş köşesine yerleşen Daisy, diğer Inhuman’lardan oluşan ekibini toplayarak olaya müdahale etti.  Ekip, Daisy’nin erkek arkadaşı Öteki Dünya’dan da tanıdığımız Lincoln, Joey ve Elena’dan oluşuyor. Inhumans ekibinin müdahalesiyle gemi kurtarılıyor ve Hydra’nın başkanı Gideon Malick, Coulson tarafından sorguya alınıyor.

Agents of SHIELD 3×17 Bölümü Hakkında Son Sözler

Daisy, eski adıyla Skye’ın Agents of SHIELD için önemi çok büyük. Geldiği günden itibaren tüm olaylar Daisy’nin etrafında dönüyor. Bunun yanında,  1. Sezonun başında vücuduna enjekte edilen uzaylı kanıyla birlikte İlk defa Fantastic Four çizgi romanının 45. sayısında gördüğümüz Inhumans’ın kapılarını bize açan kişidir. SHIELD’a ve Coulson’a olan sadakatini 3 sezondur kanıtlayan ve dizinin mihenk taşı olan karakterin mind control olayıyla hydra casusuna dönüşmesi dizinin tüm akışını değiştirecek gibi. Bildiğimiz kadarıyla dizi, kanaldan 4. sezonun onayını almış. Bu demek oluyor ki karakter safları uzun bir süre daha değişecek. Ayrıca dizinin ters köşe yapma konusundaki başarısı göz önüne alınınca, Daisy’nin Ward’a itaat etmesinin kurmaca bir oyun olduğu ve Coulson’un planı dahilinde gerçekleşen tiyatral bir sahne izlediğimiz de ihtimal dahilinde. Daha önce de birçok kez şaşkınlıkla izlediğimiz çoğu şeyin kurmacadan ibaret bir plan olduğuna şahit olduk. Öyle ya da böyle bölüm, dizinin seyrini kökünden değiştiren olaylara imza atarak hafızalarda yer etti

Agents of SHIELD 3x17 Bölüm Değerlendirmesi

Müzik - 8
Görsellik - 9
Oyuncu Performansları - 9
Yönetmen - 7
Senaryo - 8

8.2

Çok iyi

Agents of SHIELD 3x17 ile karşınızdayız. Uzun süre yankı uyandıracak “The Team” isimli bölümü Civil War ile ilgili ipuçları da barındırıyor

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikHumans’ın Oyuncu Kadrosu Genişliyor
Sonraki İçerikOkja Filmi Çekimleri Jake Gyllenhaal ile Başladı