Amelie’nin Yapım Sürecini Anlatan Bir Belgesel Geliyor

590

Popüler Kültürün favorilerinden biri olan Amelie, yönetmen Jean-Pierre Jeunet‘nin yaptığı açıklamasıyla kurgusal bir belgesel ile karşımıza tekrar gelmeye hazırlanıyormuş.

Amelie'nin Yapım Sürecini Anlatan Bir Belgesel Geliyor

- Reklamlar -

2001 yılında vizyona giren Amelie; O döneme damgasını vurmuş ve Audrey Tautou’nun canlandırdığı karakteri birçok insanın profil fotoğraflarını, duvarlarını süslemiş ve rol model olarak benimsenmiştir. Popüler Kültürün önemli öğelerinden biri olan Amelie için yönetmen Jean-Pierre Jeunet, geçen günlerde eski filmlerin tekrar gösterime girdiği American Cinematheque etkinliğinde müjdeyi verdi!

Amelie Kurgusal Bir Belgesel İle Geliyor

Jean-Pierre Jeunet, American Cinematheque etkinliğinde katıldığı bir basın toplantısında Amélie’nin yapım sürecinde yaşananların anlatılacağı kurgusal bir belgesel (mockumentary) için çalıştığını açıkladı.

Amelie sonrasında A Very Long Engagement filmiyle 2 Oscar adaylığı alan ve son olarak 2013 yılında uzun metraj filmi The Young and Prodigious T.S. Spivet‘i çeken yönetmen daha çok kısa metraj filmler ile sinema yaşamını devam ettiriyor. Katıldığı etkinlikte mocumentary dışında bir bilim-kurgu komedinin de haberini veren Jeunet; Peter Jackson’ın Forgotten Silver gibi sinema tarihinin başlangıcının anlatıldığı bir hikaye ile karşımıza geleceğini de belirtmiş.

Bakalım bekleneni verecek mi yoksa “Abi keşke yapmasaymışsın. Biz böyle iyiydik.” mi diyeceğiz? Siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki İçerikAmandla Stenberg de Damien Chazelle’in Netflix Dizisi The Eddy’ye Katıldı
Sonraki İçerikDisney: 2022’nin Sonuna Kadar Üç Star Wars ve Sekiz Marvel Filmi Gelecek
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)