American Honey Filmi İlk Fragmanı Yayınlandı

721

Andrea Arnold‘ın yazıp yönettiği ve Cannes Film Festivali‘nde Jüri Özel Ödülü sahibi olduğu American Honey ilk fragmanı yayınlandı. Red Road ve Fish Tank filmleriyle Cannes‘da Jüri Özel Ödülü’nü kaldıran Arnold, American Honey ile üçüncü defa ödül almış oldu.

Başrollerinde daha önce hiçbir filmde yer almamış Sasha Lane‘e Hollywood’un ünlü oyuncusu Shia LaBeouf eşlik etmektedir. Andrea Arnold‘un fazla bilinmeyen ve genç oyuncuları kullanarak yaptığı filmleri hayranlıkla izlediğimizi söylememiz gerekiyor. Tam anlamıyla örnek alınması ve takdir edilmesi gereken bir hareket!

- Reklamlar -

Filmin çekimleri sırasında başını pencerenin kenarına çarparak yaran LaBeouf, ancak dikiş atılarak kanaması durdurulabilmiş ve bu şekilde oynamaya devam etmiş. Bir detay daha verecek olursak, filmin çekimlerinde kullanılan ışığın tamamı gerçek ve doğal gün ışığından elde edilmiş.

Filmin konusu ise, yaşadığı fakir ve zavallı hayattan bıkan Star (Sasha Lane), ansızın karşısına çıkan Jake’in (Shia LaBeouf) cazibesine kapılır. Bir minibüs ile kapı kapı dolaşıp dergi üyeliği satan bir grup evsiz gençin ele başı olan Jake, Star’ı da bu hayatın içine çeker. İçinde yaşadığı koşullardan Jake’e ve bu minibüse koşan Star’ı yepyeni bir hayat beklemektedir.

Galası Cannes Film Festivali‘nde yapılan filmin ülkemizde gösterilip gösterilmeyeceği belli değildir.

American Honey Filminin İlk Fragmanı

Önceki İçerikMarauders Filminden Yeni Görüntüler Geldi
Sonraki İçerikRihanna Sledgehammer ile Yepyeni Star Trek Beyond Fragmanı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)