Başka Sinema Kasım 2015 Filmleri

1468

Bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Başka Sinema, her ay düzenli olarak kendi seçkilerini websitesinden yayınlayarak sinema severler ile paylaşıyor.

Kasım ayından itibaren biz de “Belki gözünüzden kaçmıştır” diye düşünerek düzenli olarak Başka Sinema filmlerini sizlerle paylaşıyor, değerlendiriyor ve öneriyor olacağız.

Başka Sinema Kasım Ayı Filmleri Şöyle

  1. Abluka
  2. Jauja / Hayal Ülkesi
  3. Mia Madre / Annem
  4. Slow West / Sakin Batı

Şimdi filmlerin detaylarına geçelim.

2Mia Madre / Annem

Başka Sinema Kasım 2015 Filmleri
- Reklamlar -

Ergen bir kız, şahane bir anne, bir de kendini beğenmiş Amerikalı film yıldızı. Hayatı alt üst olmuşken yeni filmini bitirmeye çalışan kadın yönetmenin son dertleri bunlar. Sinemacı Margerita annesinin ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla duygusal açıdan yıkılmıştır. Sanki yetmezmiş gibi, (Moretti’nin canlandırdığı) aşırı dirayetli abisi sayesinde kendini iyice yetersiz hissetmeye başlar.

Çektiği filmin Amerikalı yıldız oyuncusunun ukalanın teki çıkması da bardağı taşıran son damla olur. Nanni Moretti’nin bu yarı-otobiyografik filmi, dramla mizahı ustaca harmanlıyor.

2015 Cannes Film Festivali
Ekümenik Jüri Özel Ödülü

Önceki İçerik16 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikThe Coldest City Kadrosuna James McAvoy da Katıldı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)