Başka Sinema Kasım 2015 Filmleri

1455

Bağımsız filmlerin dağıtımcısı M3 Film ve Kariyo & Ababay Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Başka Sinema, her ay düzenli olarak kendi seçkilerini websitesinden yayınlayarak sinema severler ile paylaşıyor.

Kasım ayından itibaren biz de “Belki gözünüzden kaçmıştır” diye düşünerek düzenli olarak Başka Sinema filmlerini sizlerle paylaşıyor, değerlendiriyor ve öneriyor olacağız.

Başka Sinema Kasım Ayı Filmleri Şöyle

  1. Abluka
  2. Jauja / Hayal Ülkesi
  3. Mia Madre / Annem
  4. Slow West / Sakin Batı

Şimdi filmlerin detaylarına geçelim.

3Jauja / Hayal Ülkesi

Başka Sinema Kasım 2015 Filmleri
- Reklamlar -

Kadim olanlar demiş ki, kim ki dünya cenneti “Jauja”yı bulmaya çalışır, yolda kaybolur… 1882’de, yerli halka karşı soykırım harekâtı sırasında Patagonya’da bir ileri karakoldayız. Danimarkalı yüzbaşı Gunnar Dinesen’in 15 yaşındaki kızı Ingeborg genç bir askere tutulup evden kaçınca, yüzbaşı genç çifti bulmak için tekinsiz düşman bölgesine girmeyi göze almaya karar verir. Lisandro Alonso’nun senaryosunu yazdığı ve profesyonel oyuncularla çalıştığı ilk filmi olan Hayal Ülkesi, bizi zamanın ötesinde, geçmişin kaybolup geleceğin anlamsızlaştığı bir yere götüren yüzbaşının yalnız arayışının hikâyesi. Ünlü oyuncu Viggo Mortensen’in göz dolduran performansıyla emperyalizme dair bilmeceli bir tefekkür.

Önceki İçerik16 Ekim’de Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Sonraki İçerikThe Coldest City Kadrosuna James McAvoy da Katıldı
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)