Başka Sinema Ocak Ayında Gösterilecek 10 Film

1124

Başka Sinema Ocak ayı ile yine harika! Bildiğiniz ya da duyduğunuz üzere farklı bir sinema deneyimi yaşatmak için kurulmuş gişe filmlerinin aksine festival ve “ya şu film neden gelmiyor!” diye düşündüğünüz filmleri çekinmeden izleyiciyle buluşturan muhteşem bir yapı. 2016 yılının ilk ayında yine birbirinden farklı 11 film ile bizlere sunan Başka Sinema’ya teşekkürü bir borç biliriz.

Başka Sinema Ocak ayı filmleri

9Jauja / Hayal Ülkesi

Başka Sinema Ocak Ayı Filmleri
- Reklamlar -

Kadim olanlar demiş ki, kim ki dünya cenneti “Jauja”yı bulmaya çalışır, yolda kaybolur… 1882’de, yerli halka karşı soykırım harekâtı sırasında Patagonya’da bir ileri karakoldayız. Danimarkalı yüzbaşı Gunnar Dinesen’in 15 yaşındaki kızı Ingeborg genç bir askere tutulup evden kaçınca, yüzbaşı genç çifti bulmak için tekinsiz düşman bölgesine girmeyi göze almaya karar verir. Lisandro Alonso’nun senaryosunu yazdığı ve profesyonel oyuncularla çalıştığı ilk filmi olan Hayal Ülkesi, bizi zamanın ötesinde, geçmişin kaybolup geleceğin anlamsızlaştığı bir yere götüren yüzbaşının yalnız arayışının hikâyesi. Ünlü oyuncu Viggo Mortensen’in göz dolduran performansıyla emperyalizme dair bilmeceli bir tefekkür

Önceki İçerikChristian Black Yeni Yıl Dileklerini Fragmanı ile Paylaştı
Sonraki İçerikGerçek İsimleri Hakkında Bilgi Sahibi Olmadığımız 24 Ünlü
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)