Başka Sinema Ocak Ayında Gösterilecek 10 Film

1130

Başka Sinema Ocak ayı ile yine harika! Bildiğiniz ya da duyduğunuz üzere farklı bir sinema deneyimi yaşatmak için kurulmuş gişe filmlerinin aksine festival ve “ya şu film neden gelmiyor!” diye düşündüğünüz filmleri çekinmeden izleyiciyle buluşturan muhteşem bir yapı. 2016 yılının ilk ayında yine birbirinden farklı 11 film ile bizlere sunan Başka Sinema’ya teşekkürü bir borç biliriz.

Başka Sinema Ocak ayı filmleri

8Youth / Gençlik

Başka Sinema Ocak Ayı Filmleri
- Reklamlar -

Oscar’lı yönetmen Paolo Sorrentino “Muhteşem Güzellik”ten sonra, dev yıldız kadrosuyla çektiği “Gençlik / Youth” ile yine çok konuşulacak bir filme imza atıyor. Fred (Michael Caine) ve Mick (Harvey Keitel) İsviçre Alpleri’nde muhteşem bir otelde uzunca bir tatile çıkar. Fred, emekliye ayrılmış dünyaca ünlü bir besteci ve orkestra şefidir. Mick ise vasiyetim dediği son filminin senaryosu için bir grup gençle yoğun bir yazım sürecindedir. Geçmiş, gelecek, sadakat, yaşlanma ve gençliğin çarpışmasını bu iki insanın dünyasından perdeye taşıyan film, bu büyük otel ve her biri nevi şahsına münhasır birçok misafiriyle izleyenlerini her daim canlı tutarken bir Sorrentino klasiği olarak müzik ve görüntünün ihtişamıyla büyülü bir atmosfer yaratıyor.

Önceki İçerikChristian Black Yeni Yıl Dileklerini Fragmanı ile Paylaştı
Sonraki İçerikGerçek İsimleri Hakkında Bilgi Sahibi Olmadığımız 24 Ünlü
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)