Batman v Superman’den Nihai Fragman!

0
998

Batman v Superman ekibinin, Super Bowl’da fragman konusunda aç bırakılmamızı yürekleri kaldıramamış olacak ki filmin son fragmanını yayınladılar.

Önceki fragmanlardan çok farklı olmasa da filmden neler bekleyeceğimiz konusunda bir kaç yeni ip ucu veriyor.

Aksiyonumuz Bol

filminebandim_batonjob
Filmin ismi Batman v. Superman yani zaten az bir aksiyon beklemiyorduk; ama Batman’in emekli olmasına rağmen yine de suçlularla birebir ilgileniyor olması sevindirici. Tecrübeli ve daha zeki bir şovalye göreceğimiz kesin.

Yumruklar Konuşacak

filminebandim_batkick

Ya da bu sahnede gördüğümüz üzere tekmeler. Belli ki taraflarımızın arasında geçen kavga uzun süreli ve epik olacak.

filminebandim_supushKimse elindekileri savururken geri çekilmiyor.

filminebandim_pew

Hatta Batman’in Superman üzerinde silah kullandığını bile görebiliyoruz. Bilindiği üzere Batman asla geleneksel ateşli silahları kullanmayan bir kahraman. Ateş ettiği şeyde de eminiz ki sıradan bir kurşun yok. Belki de kriptonit?

Senin Bildiğin Kadınlardan Değilim

filminebandim_batwond

Amazon prensesimiz Diana’nın dünya üzerinde diğer kahramanlarımızdan uzun süredir yaşadığını biliyoruz, kendi solo filminde de zaten bu noktaya değinilecek. Wonder Woman olarak ise pek ortalıkta dolaşmamış olacak ki, Bruce onu tanımıyor ya da tanıdığı bir kadına benzetiyor.

filminebandim_wondjump

Görüldüğü üzere Diana’nın verdiği “Ben senin bildiğin kadınlardan değilim” benzetmesi cümle yalan değil. Filmin sadece oğlan çocukları arasında geçen kavgadan oluşmayacağını daha da kanıtlayan bu görsel bizi sevindirdi.

Darkseid?

filminebandim_darkseid

Önceki fragmanlarda da görülen, distopik bir dünyada Batman’in Superman’in askerlerine tutsak düştüğü bu sahneler Bruce’nin hayal dünyası ya da bir rüya olarak tahmin edilmişti. Fakat bu sahnede yerde görmüş olduğunuz Omega sembolü, hem Superman’in hem de Justice League’nin baş düşmanlarından olan Darkseid’in sembolü. Kendi gezegeni Apokalips’in hükümdarı olan Darkseid için “acaba Dünya’yı da mı ele geçirdi” diye düşünmemek elde değil. Bu görüntü Justice League’nin ne kadar şahane olacağının habercisi. Mutluyuz.

Son Sahne!

filminebandim_bvs2

İki tarafta birbirini dinlemekten yorulmuş yumruklar savrulmuş, Superman kendisinin düz bir insan tarafından yenilmeyeceğinden emin; ama o da ne?filminebandim_bvs3Karşısında yumruklarını durdurabilen Batman’i gören Superman’in yüzündeki şaşkınlık ve korku aynı anda görülebiliyor. Bunun sebebinin kriptonit adlı Superman’i durdurabilecek nadir maddelerden birisi olduğu düşünülüyor, muhtemelen de öyle; ama Bruce nasıl kriptonite ulaştı, bu sahneden sonra Clark’ın akibeti nedir merak konusu.

Batman v Superman: Dawn of Justice 25 Mart 2016’da sinemalarda.

Bir cevap yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.