Benedict Cumberbatch’in Edison’ı Canlandırdığı The Current War’dan Güzel Haber

475

Benedict Cumberbatch‘in Thomas Edison’ı canlandırdığı yeni filmi The Current War‘dan 2017 yılından beri beklediğimiz sevindirici haber sonunda geldi.

Benedict Cumberbatch'in Edison'ı Canlandırdığı The Current War'dan Güzel Haber

- Reklamlar -

The Current War Oyuncu Kadrosu

Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult gibi isimlerin oyuncu kadrosunda yer aldığı The Current War filminin diğer oyuncuları şöyle; Tom Holland, Katherine Waterston, Matthew Macfadyen ve Tuppence Middleton.

The Current War Ne Zaman Vizyona Girecek?

Prömiyerini 2017’de 42. Toronto Film Festivali’nde yapan ancak Harvey Weinstein’in şirketinin iflas etmesinin ardından vizyona giremeyen The Current War için sonunda güzel haber geldi. Film 11 Ekim 2019 bizlerle olacak. Weinstein’in Akademi’den bile atılmasına sebep olan taciz olayının The New York Times’ta yayınlanarak ayyuka çıkmasıyla şirketi iflasa sürüklemiş ve bu filmin vizyona girmesini de sekteye uğratmıştı.

The Current War Konusu

The Current War filminde pazarlanabilir bir elektrik sistemi bulmak için yarışan Thomas Edison ve George Westinghouse arasındaki çekişmeyi izleyeceğiz. Kullanıcı eleştirilerinden ve oyuncu kadrosundan da gördüğümüz üzere Tesla’dan hiç bahsedilmemiş olması da sanırım IMDB puanın şu anki halinin kanıtı olabilir. Me and Earl and the Dying Girl ile uluslararası festivallerden başarıyla çıkan yönetmen Alfonso Gomez-Rejon‘un yönetmenliğini yapacağı filmin IMDB’de şu anki puanı 6.1 olarak görünüyor. Her ne kadar çok az kişi izleyip oylamış olsa da açılış için “ACABAĞ!” dedirtmedi değil…

2013 yılında The Fifth Estate filminde Wikileaks’in kurucusu Julian Assange’ı canlandıran ve sonrasında The Imitation Game filminde İngiliz matematikçi Alan Turing’i canlandırarak Akademi tarihindeki ilk adaylığını alan Benedict Cumberbatch, bu defa yine tarihe adını altın harflerle yazdıran Thomas Edison’ı canlandırıyor olacak.

11 Ekim’de vizyona girecek olan The Current War filminin yürütücü yapımcılarından birinin Martin Scorsese olması da sevilesi yanlarından biri. Vinyl dizisinin senaristlerinden biri olan Michael Mitnick’in senaryosunu yazdığı filmle ilgili şimdilik çekimseriz ama bakalım zaman neleri gösterecek.

Filmin fragmanını da hatırlanması açısından aşağıdan izleyebilirsiniz.

Önceki İçerikStar Wars: The Rise of Skywalker’dan Yeni Görseller Geldi
Sonraki İçerikGodzilla: King of the Monsters’tan Fragman Geldi
Konuk Yazar
Daimi olmasa da arada bir uğrayıp buralara neşe veren, kurduğu cümleleri ile bizleri mutlu eden nadide yazarların filminebandim için ürettikleri yazıları burada paylaşıyoruz. Sen de "Benim yazımı da yayınlayın" diye düşünüyorsan mail adresimiz aşağıda :)