Benim Adım Feridun’a Günler Kala En İyi Çağan Irmak Filmleri

1119

Ülkemizin hayali yönetmenlik olan gençlerinin kafasında idol belirlediği iki adet Türk yönetmen vardır. Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz. Ne zaman bu ikilinin adı geçse önce acaba beni sanatlarıyla döverler mi korkusundan dolayı önce sessiz sonra daha gururla daha gür söylediğim bir cümle var. “Ben Çağan Irmak seviyorum!

Yakın tarihte Halil Sezai Paracıkoğlu ve Büşra Pekin‘in başrollerini paylaştığı Benim Adım Feridun görücüye çıkacak. Dürüst olmam lazım Çağan Irmak kalite konusunda biraz tutarsız bir adam. Geçen yıl vizyona giren Nadide Hayat filminden sonra bu filmden de öyle çok ümitli değilim. Yine de bu adamın işlerine her zaman şans vermek adına size önceden çektiği ve aklımda yer eden bazı filmlerini övmek istedim. Olur ya hala izlemeyen varsa da spoiler’sız yazmak istedim ki film önerisi yerine geçsin.

Bu liste paylaşılan replikler dışında spoiler içermemektedir.

En İyi Çağan Irmak Filmleri

4Ulak

Benim Adım Feridun'a Günler Kala En İyi Çağan Irmak Filmleri
- Reklamlar -

“El ayak çekilince, kimseye söyleme. Kurt kuş uyuyunca, eski ahırda…”

Lezzeti çok farklı bir filmdi Ulak. Film etkisini izlerken ya da bittikten hemen sonra değil resmen haftalar sonra gösterdi bünyemde. Mistik, masalsı hatta zaman zaman garip anlatımına rağmen mutlaka bir şekilde seyirciyi yakalayan filmlerden. Çetin Tekindor‘dan çok bahsetmeyeceğim ama bir kere olsun kötü oyna be adam!

Önceki İçerikStranger Things 2. Sezon Oyuncu Kadrosundan İlk Görsel
Sonraki İçerikBizde Yok Diyenlere Yerli Fantastik Diziler