Birbirinden Güzel ve İzlenmesi Gereken Ağlatan Filmler

698528

Tarz olarak kızların kendine daha yakın bulduğu arama motorlarına “ağlatan filmler” yazmasına gerek kalmaması için yazdığım naçizane kendi hazırladığım ve yorumladığım listem, sıralamanın kesinlikle iyi ve kötülükle alakası yok, aklıma gelme sırasına göre yazdım, genel anlamda hafızam kuvvetli olmamakla birlikte bunlar benim bile aklımda kaldıysa listeye bir göz atın derim, mutlaka izlemedikleriniz vardır ;)

Editör notu: Listeye başlamadan önce uyarmak isterim ki; bu listenin dili haddinden fazla kadınların dünyasını yansıtan bir dil ile yazılmıştır. Dostum, erkek isen başka bir listeye (buradan) davet ediyorum seni! Yoksa kendini kadınlar tuvaletine (Mecazi) düşmüş gibi hissedebilirsin. :) Belirli aralıklarla göreceğin “Ayyy inanmıyorum”, “Erkekler hep böyle zaten hak ediyorlar!” gibi cümlelere maruz kalabilirsin.

Ağlatan Filmler

28What if (Ya Aşksa)

Birbirinden Güzel ve İzlenmesi Gereken Ağlatan Filmler
- Reklamlar -

Normalde tarzım olmayan bir film olmasına rağmen canım çok sıkkınken açıp izlemeye başladığım ve ilk sahnelerinde Wallace karakterinin yalnızlığını yüzüne çarpan, düğünlere gittiğimde nasıl hissettiğimi sağlayan ve aslen komedi-romantik dalında olan filmin yer yer yine Wallace karakterinin yaşadığı zorlukları mizahi bir dille anlatan, fakat bir yandan karakterin yerine kendini koyacak olursan konu olarak “Arkadaştan Öte” ye benziyor ama konunun işlenişi açısından şahsi görüşüm daha iyi, çünkü olayın duygusal boyutu daha çok ağırlıklı ve ben genelde aşk filmlerinde daha realist olanları sever ve duygulanırım, sonlara duygu doruklarına ulaştıran, asla ve asla insanı sıkmayan, eğer kız iseniz yakın arkadaşınız erkek veya siz erkek iseniz kızsa ve ondan hoşlanıyorsanız mesaj niteliğinde bir film olacaktır.

Birlikte izlediğinde, konuyla uzaktan yakından hiç ilgisi olmayan insanların bile izledikten sonra şekerimsi bir tat bırakacaktır. Çok sürükleyici, mükemmel repliklerle dolu olan, “Yanlış zaman doğru insan mı, yanlış insan doğru zaman mı?” sorularına cevap verici nitelikte, izledikten sonra yorumlarsanız sevinirim :)

Önceki İçerikJohnny Express (2014)
Sonraki İçerik31 Temmuz’da Vizyona Giren Filmler ve Haftanın Filmi
Luftmensch