Bradley Cooper 2. Dünya Savaşı Hikayesi olan Atlantic Duvarı’nda

576

Bradley Cooper, yönetmenliğini Gavin O’Connor‘ın yapacağı bir 2. Dünya Savaşı hikayesi olacak Atlantic Duvarı (Atlantic Wall) başrolünde yer alacak.

Bradley Cooper 2. Dünya Savaşı Hikayesi olan Atlantic Duvarı'nda

- Reklamlar -

Atlantic Duvarı Filmi Detayları

Deadline‘ın haberine göre Atlantic Duvarı filminin yönetmenliğini Gavin O’Connor(Warrior, The Accountant) üstlenirken senaryosu Zach Dean‘e emanet edilmiş.

Atlantik Duvarı, II. Dünya Savaşı esnasında 1942’de Nazi Almanyası tarafından 1944’e kadar Batı Avrupa kıyısı boyunca Büyük Britanya’dan Avrupa ana karasına beklenen Müttefik Devletler’in bir istilasına karşı savunmak için inşa edilen; kıyıyla ilgili güçlendirmelerinin geniş bir sistemi olarak Atlantik kıyısı boyunca kurulan savunma hattıdır.

23 Mart 1942’de Adolf Hitler bu duvarın yapılması talimatını vermiştir. Todt Teşkilâtı tarafından yapılan sıkı bir çalışmaya rağmen, Atlantik Duvarı müttefik bombardımanı yüzünden tam olarak bitirilememiştir.

6 Haziran 1944’de 150.000 müttefik askeri Normandiya kıyılarına çıkarma yapınca Alman savunma hattı olan Atlantik Duvarı çökmüştür.

Filmde ise Normandiya Çıkarması’ndan (D-Day) saatler önce düşman hatlarının ardında yatan yalnız bir Amerikalı paraşütçünün yaşadıkları anlatılacak. Savaşın sonuçlarını derinden etkileyecek istihbaratın sağlanması ve öldürülen bir müttefikin oğlunu korumaya yönelik bir sözü yerine getirme zorunluluğu karşı karşıyadır.

Atlantic Duvarı‘nın çekimleri 2018 yılında Normandiya’da başlayacak. Bakalım yönetmeni kim olacak ve film ne zaman vizyona girecek?

Önceki İçerikLa La Land’ten Müzikal Bir Video Geldi
Sonraki İçerikArabalar 3’ten Şimşek McQueen’li Yeni Afiş
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)