Cate Blanchett’ın 13 Farklı Kadını Oynadığı Manifesto’dan Fragman

633

Güzeller güzeli Cate Blanchett‘ın 13 farklı kadını oynadığı Manifesto‘dan fragman geldi. Julian Rosefeldt‘in yönetmenliğini yaptığı film 23 Ocak’ta Sundance Film Festivali‘nde olacak!

2015 Avustralya-Almanya yapımı Manifesto filminin konusu ise şöyle: Her biri bağımsız kısa öykülerden oluşan filmde Cate Blanchett, her bölümde farklı bir kadın olarak izleyici karşısına çıkıyor.

- Reklamlar -

Öğretmen, evsiz, spiker, rock’çı, bilim insanı ve daha birçok rolü canlandıran Blanchett, filmde her zamanki gibi oyunculuk sınırlarını zorluyor. Her hali ile güzel olan bu kadını sevmeyen taş olur vallahi!

Manifesto‘da Blanchett, anlatılan her bağımsız öykünün sonunu sanat tarihinin önemli akımlarının manifestolarını okuyarak tamamlıyor. Filmi yazıp yöneten Julian Rosefeldt, Karl Marx ve Friedrich Engels’in Komünist Manifesto ve Filippo Tommaso Marinetti’nin Fütürist Bildirge‘sinden esinlenerek yazmış.

Almanya’da 12 günlük periyodlar halinde çekimleri yapılan 90 dakikalık filmi malum ortamlara düştüğü zaman izleyecek gibi görünüyoruz. Belki bağımsız ve festival filmlerini yayınlayan bir platformda da görürüz ha ne dersiniz?

Manifesto Filminin Fragmanı

Önceki İçerikRecep İvedik 5’ten Fragman Geldi
Sonraki İçerikPower Rangers’tan Bryan Cranston’lı Yeni Fragman
Emre Arısoy
Tam bir film manyağıyım. Film izlemeden bir gün geçirmişliğim yoktur. "Sonra durdum dedim ki madem izliyorum neden yazmıyorum?" ve yazmaya karar verdim :)