Concussion Filminden Fragman Geldi

967

Amerikan Futbolu oyuncularının yaşadıkları ciddi sakatlanmaların, kritik seviyedeki kafa yaralanmalarının ve travmalarının, yaşam boyu sakat bırakan beyin sakatlıklarının trajik yanını göstermek için çekilmiş olan Concussion, işin hakkını verecek gibi duruyor. Baş rolde genelde aksiyon filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Will Smith var. Ünlü aktöre Alec Baldwin, David Morse, Luke Wilson gibi önemli isimler eşlik ediyor.

Peter Landesman’ın yönetmenliğini üstlendiği dram, Sony Pictures yapımı ile yılbaşında Amerika’da vizyona girecek. 18 Mart 2016‘da da ülkemizde vizyona girmiş olacak.  Landesman, bir dergi haberinden yola çıkarak oluşturduğu öyküde, bu türden hasarların tekrarlanmasının, oyuncular ve onların yaşamlarını nasıl etkilediğini vurguluyor. Yani oldukça önem arz eden bir durum ve genelleme yapılmasında fayda var.

- Reklamlar -

Amerikan Ulusal Futbol Ligi’nde futbolcuların yaşadığı kafa çarpışmalarının uzun vadede herhangi bir zararı olmadığını savunan birçok kişiye rağmen Dr. Bennet Omalu, bu durumun kafa travmalarına yol açtığını kanıtladı. Bu durumdan bahsedilen, Jeanne Marie Laskas’ın GQ için yazdığı “Game Brain” adlı makaleden yola çıkan film, Dr.Omalu’nun hayatını konu ediyor. Profesyonel futbolcularda futboldan kaynaklanan beyin travmalarını ilk kez gün yüzüne çıkaran nöropatoloji uzmanı Dr.Bennet Omalu, futbolculardaki bu travma sürecinin üstesinden gelmeye çalışırken bir yandan da politik olaylarla uğraşmak zorunda kalıyor.

Şimdi filmden birkaç sahne görelim ve poster ile yazıyı tamamlayalım. Haydi..

Concussion Filminin Fragmanı

Önceki İçerikAlice in Wonderland: Through the Looking Glass Fragman ve Karakter Posterleri
Sonraki İçerikSalt: Perşembe Sineması’nın Kasım-Aralık Programı Açıklandı
ohmonvie
Gerçek hayatta bulamadığımız her şeyi tek tek bulduğumuz yerin; filmlerin içine daldım.