Crush / Baskı (2013) Film İncelemesi

3411

Korku ve gerilim dolu filmler pek tercihim değildir. Genelde yalnız başıma film izlediğim için yüksek dozda gerilim ve korku sahnesi kaldıramıyorum. Crystal Reed’in kadrosunda bulunduğu Crush filminin afişini görünce ilk başta izlemeyeceğimi düşündüm. Konusuna bakmayı tercih edip şöyle bir göz attım. Açıkçası filmin bir sahnesine internet ortamında rastladığım için göz atmak istedim. Pek korkutucu bir yanını görmediğim için izlemeye karar verdim.

Crush / Baskı (2013) Film İncelemesi

- Reklamlar -

Vermez olaydım. İnternette karşılaştığınız her film fotoğrafına aldanmayın. ”Ha bak burada gerileceğiz,” dediğim her anda hiç gerilmedim. Aksine boş boş sahneleri izledim. Çok fazla kötülememek için iyi yanlarından da bahsetmeye çalışayım. İlk dakikalarda film güzel gidiyordu ama öyle bir uzatmaya çalışmışlar ki gereksiz bir sürü sahneyle doldurmuşlar filmi. Lisede okuyan yakışıklı ve hatırı sayılır bir popülariteye sahip olan Scott yaşadığı sakatlıktan dolayı yaptığı spora ara veriyor ve her sabah formundan düşmemek için yaşadığı bölgede koşu yapıyor. Bu popüler gencimize aşık iki genç kız çıkıyor karşımıza. Scott’a platonik aşık olan Jules ve Jules’in Scott’a olan aşkını kıskanan diğer platonik Bess.

Filmde Crystal’ın rolünü üstlendiği Bess karakteri anlaşılacağı üzere psikolojik sorunları olan bir genç kız. Filmde ki o değişik hareketleri, sürekli tırnakları ile oynaması ve ısırması bana doğal ve güzel bir ayrıntı olarak geldi, iyi düşünülmüş. Filmde en sevdiğim karakter ilk sahnelerde pek bir aktifliği olmasa da Caitriona Balfe’nin üstlenmesi ile hayat bulan Andie rolüydü. En sevdiğimden kastım, diğer oyunculara nazaran daha iyi oynanmış, daha iyi olduğunu düşündüm. Son sahnede sizi ters köşe ile şaşırtan film klişe ve basit gerilim filmi havasından ne yazık ki kurtulamıyor. Oyunlarıyla insanın aklını karıştıran kızı tahmin etmek benim için zor oldu ve tahmin edemedim evet ama yine de beni çok etkilemedi.

Filmin sahnelerine sosyal medyanın belirli yerlerinde rastladığım için filmi bu şekilde değerlendirmek istedim. Eğer sağlam bir psikolojik gerilim film izlemediyseniz bu film  size etkileyici ve başarılı bir film gibi gelebilir. Ama üzgünüm ki benim için belirli bir kategoriye giremedi. Filme vereceğim tek yüksek puan oyunculardan dolayı olabilir.

Crush / Baskı Fragman

Crush / Baskı (2013) Film İncelemesi

Müzik - 4
Görsellik - 4
Oyuncu Performansları - 6
Yönetmen - 5
Senaryo - 5

4.8

İdare eder

Crush filminin afişini görünce ilk başta izlemeyeceğimi düşündüm. Eğer sağlam bir psikolojik gerilim film izlemediyseniz bu film tam size göre!

User Rating: Be the first one !
Önceki İçerikDizi ve Filmlerin Çekildiği Yerde Efsane Fotoğraflar
Sonraki İçerikThe Shining’e Farklı Bir Yorum
ayipamabu
Biraz kitap, biraz film, biraz müzik, biraz fotoğrafla bir ömür yaşatıyorum kendime.