Doctor Strange fragmanı yayınlandı

0
895

Marvel sinematik evreni için hareketli bir hafta oluyor. Captain America: Civil War için “New Recruit” ve “Just Like We Practiced” TV Spotları, filmin galası, ardından Spider-Man’in resmi haberinden sonra aylardır beklenen Doctor Strange‘nin ilk fragmanı da geldi.

Doctor Strange fragmanı

Doctor Strange fragmanı ile ilgili detaylar öncesinde filmin konusuna değinelim biraz:

Strange (Benedict Cumberbatch), çizgi romanlarda, çok başarılı ama egosu kariyerinden de şişkin ve yalnızca elde ettiği serveti düşünen bir cerrahtır. Geçirdiği kaza ellerindeki kemiklerin kırılmasına ve kontrol edilemez titremeleri sonucu artık iş görmez hale gelmesine neden olur. Cerrahlığı bırakıp eğitmenliğe dönmeyi gururuna yediremeyen Stephen çaresizce her türlü tedavi yöntemini denerken tüm servetini ve dostlarını tüketir. Kendisini evsiz ve kendisini kenar mahallelerde cerrahlık yaparken bulur. Bitik şekilde arayışlarını sürdürürken bulduğu bir keşiş Ancient One‘nin (Tilda Swinton) peşinden Himalayalara gider. Bencilliği ve kibri yüzünden kendisini başlarda kabul etmeyen Ancient One zamanla Stephen’in içindeki iyiliği fark eder ve yanına alır. Eğitimlerinde başarısız olan Stephen’in asıl iyiliği Ancient One’ye düzenlenen bir cinayet girişiminde ortaya çıkar ve artık tamamıyla ustasının çırağı durumuna gelmiştir. Eğitimi sonrası kendi içindeki gücü keşfeden Strange, zamanla evrenin güçlü büyücüsü, Sorcerer Supreme konumuna yükselir.

Filmde de bu orijin hikayesine bağlı kalacak ve Stephen Strange’nin güce yükselişini konu alacak gibi duruyor. Doctor Strange fragmanı her sahnesi heyecan yüklüyken, oyunculuktan da gözlerimiz kamaştı değil. Marvel, bu filmin evrenlerine farklı boyutlar açacağına, “büyü” olgusunun evrenlerine katılacağına ve başlı başına Doctor Strange filminin MCU’ya yeni bir soluk getireceğine inanıyor. Görünen o ki hayal kırıklığına uğramayacağız.

Orijin Hikayesi

Doctor Strange fragmanı yayınlandıDoctor Strange’nin orijin hikayesinden uzaklaşmaması sevindirici, kendisi ne kadar hikayesine sadık kalınırsa o kadar iyi olacak bir yapıya sahip. Burada görülen sahne, yolunu Ancient One ile kesiştirecek kayıplarını yaşamasına neden olan kaza.

filminebandim_baronmordo

Arkasında duyulan ses ise tanıştıklarında Ancient One’nin en başarılı öğrencisi olan Baron Mordo (Chiwetel Ejiofor). Kendisinden spoiler vermeden bahsetmek çok zor; ama kendisinin karanlık bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Ancient One

filminebandim_ancientone

Kel bir Tilda Swinton.. Kendisini yıllar boyu birçok farklı rolde gördük; ama hiçbirisi çizgi romanlarda yaşlı bir Asyalı keşiş kadar farklı olmayabilir. Ancient One, kırılgan yapısının altında büyük bir güç barındıran bir karakter. Karakterin cinsiyet ve tip değişimi bu rol için cesur bir tercih olmuş, ama Tilda Swinton’un oyunculuğu bizi merakta bırakmıyor.

Astral Seyahat!

filminebandim_astralpunch

Güçlerini göstermek adına Stephen’i gerçek manada ruhunun bedeninden ayıran Ancient One, havada süzülen astral yansımasını havada şaşkın halde bırakıyor. Bu Doctor Strange’nin çizgi romanlarda bol bol kullandığı bir özelliği. Vücudunu savunmasız halde bırakırken kendisi astral düzlemde ruhuyla dolaşır, düşmanlarını gözetler ve tehlikelere karşı önceden haberi olurdu. Filmde bunun bol bol kullanılacağı ve verilen sözün tutularak bizi başka boyutlara taşıyacağı kesin gibi. Heyecanlıyız!

filminebandim_astralproject

Inception Tadında

filminebandim_dsincept

Film direktörü Scott Derrickson ve Marvel Studios Müdürü Kevin Feige filmin seyirciler için akıl uçuklatıcı bir deneyim olacağı hakkında sözler etmişlerdi. Görüntüdeki Stephen’in New York semalarında süzülmesi bunu destekler şekilde. Ayrıca filmin MCU’ya alternatif evrenleri de tanıtacağı söyleniyor. Bunu büyüyle nasıl bağdaştıracaklar bilemiyoruz ama merakla bekliyoruz.

Mads Mikkelsen

filminebandim_madsmik

Mikkelsen’in kötü bir rolü olduğu kesin; ama hala hangi karakteri oynadığı bilinmiyor. Gerçekliği büker haldeki güçleri, ne kadar tehlikeli olabileceğinin kanıtı. Asıl merak konusu olan çevresinde takipçileriyle ritüelimsi bir haldeyken alnında olan kırmızı nokta. Geçmiş MCU filmlerinde gördüğümüz Infinity Stone (önceki filmlerde Tesseract, Captain America: The First Avenger‘da; Scepter, Avengers‘da; Aether, Thor 2‘de; Orb, Guardians of the Galaxy‘de karşımıza çıkmıştı) parçalarından bir tanese sahip olduğu yönünde söylentiler var. Emin değiliz, çünkü Kevin Feige bu filmde bir Infinity Stone tanıtacaksa onun Time Gem olacağı ve Doctor Strange güçlü objelerinden birisi olan Eye of Agamoto‘nun içinde olacağını söylemişti.

filminebandim_madsmik2

Sanctum Sanctorum!

filminebandim_sanctumsanctorumSanctum Sanctorum, çizgi romanlarda Doctor Strange’nin evi, kendisini düşmanlarından sakladığı ve çoğu büyüsünü gerçekleştirdiği sığınaktır. Gördüğümüz sembolde savunmasının en önemli özelliklerinden birisini taşır ve Strange ile özdeşleşmiştir. Beyaz perdede görecek olmak heyecan verici

Daha ilk trailerden kadrosuyla ve efektleriyle göz dolduran Doctor Strange 4 Kasım 2016‘da sinemalarda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz